FC Slovan Liberec | Brazilec Marcos Calazans novým hráčem Slovanu
Menu Další Zavřít Zavřít
04.09.2014

Brazilec Marcos Calazans novým hráčem Slovanu

Lukáš Váňa
Trenér Samuel Slovák přivítá v kabině novou posilu. Marcos Calazans, který už několik týdnů trénuje v Liberci a odehrál i několik zápasů za Juniorku, přichází na roční hostování s opcí.

"Angažmá ve Slovanu vnímám jako vstupní bránu do evropského fotbalu. Rád bych jednou hrál La Ligu ve Španělsku, nejlépe za Real Madrid.. To je ale ta nejvyšší meta. Teď je důležité, abych se rychle aklimatizoval v Liberci a svými výkony si řekl o základní sestavu," říká sympatický osmnáctiletý fotbalista Marcos Calazans. Ofenzivní levonohý záložník bude zatím v Liberci sám. Za měsíc za ním přijede jeho otec.

"Podmínky v klubu jsou výborné, řekl bych, že srovnatelné jako v mém bývalém klubu Fluminese. Jen tu máte zimu," směje se Calazans, který ještě nikdy v životě neviděl sníh. Jeho předností by měla být vynikající fyzička, dribling a rychlost v přechodu do útoku. "Zapracovat musím na koncovce a centrech," dodává talentovaný záložník. V kabině Slovanu si nejvíce rozumí s Djikou, Delargem a Dydowiczem. "Skvěle mě ale přijala celá kabina. Fotbal, který tu hrajete, je tvrdší a dynamičtější, než-li náš fotbal. Budu si muset na to silové pojetí zvyknout. Stejně jako na jazyk, který se začínám učit. Je ale strašně těžký. Zatím umím poděkovat," přiznává rozesmátý hráč.

Slovan získal Marcose na roční hostování s následnou přestupovou opcí. "Smlouvy jsou podepsané. Už zbývá je jen zaregistrovat, což ale bude ještě pár dní trvat. Věřím, že v příštím týdnu bude vše hotové a brzy Marcose uvidíme na hřišti," říká Jan Nezmar, který hráče přivedl.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
TOP4FOOTBALL Liberec
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec Kalendář Liberecka