FC Slovan Liberec | Brzy začneme vyhrávat, věří obránce Lukáš Pokorný
Menu Další Zavřít Zavřít
17.08.2014

Brzy začneme vyhrávat, věří obránce Lukáš Pokorný

Lukáš Michalík
LIBEREC - V utkání s Duklou byl Lukáš Pokorný jedním z nejsledovanějších mužů na trávníku. Byl to právě liberecký odchovanec, který na pozici stopera nahradit Jana Rajnocha. Zápas s Pražany ukázal, že stoperská dvojice Pimpara Pokorný by mohla fungovat. "Věřim, že teď odehraju ještě nějaké zápasy a bude se to stále zlepšovat", doufá levonohý fotbalista.

Lukáši, na stoperovi jste nastoupil vedle Jiřího Pimpary. Museli jste si na sebe zvykat, nebo jste si vyhověli bez problému?
Hráli jsme spolu v několika zápasech už v přípravě, takže na sebe jsme zvyklí a myslím si, že v tomto nebyl žádný problém.

Kdy jste se dozvěděl, že proti Dukle nastoupíte v základní sestavě?
Tušil jsem to už v pondělí, když jsem nastoupil za juniorku a byli se na nás podívat trenéři A-mužstva. Od té doby jsem se na tuto možnost začal připravovat a ve čtvrtek jsem se při taktickém tréninku dozvěděl, že jdu do základu určitě.

V obraně jste nastoupili tři poměrně mladí hráči. Nechyběla vám tam místy větší zkušenost?
Zkušenost pochopitelně chybí, ale na druhou stranu si myslím, že jsme se s tím porvali dobře. Musíme se semknout, jít tomu naproti a pak začneme vyhrávat, věřím tomu.

Jak v kabině vnímáte konec stopera Jana Rajnocha?
Rajny je zkušený hráč, ale musíme se naučit hrát bez něj. Máme tady další dobré stopery a já doufám, že budu jedním z nich. Dnes jsem dostal šanci, tak jsem se s ní snažil popasovat a zápas dobře odehrát. Dnes jsme tomu vítězství šli opravdu naproti, ale bohužel nám to tam nespadlo. Každopádně věřím, že příště už to dopadne lépe.

Kdo vám na hřišti nejvíce pomáhal?
Je dobré mít vedle sebe Flajšiho nebo Pimpiho, kteří už v kariéře něco odehráli. Flajši je kapitán, má reprezentační zkušenosti, takže určitě pomůže, když můžu hrát vedle takového hráče.

V lize už jste několikrát nastoupil na jaře, nicméně teď to je poměrně větší zodpovědnost, souhlasíte?
Určitě. Na jaře se od nás v podstatě nic nečekalo, teď je ta zodpovědnost větší. Věřim, že teď odehraju ještě nějaké zápasy a bude se to stále zlepšovat.

I vzhledem k té více než dvacetiminutové přesilovce, berete remízu jako ztrátu?
Ztráta to bezpochyby je. Jak jste viděli, snažili jsme se utkání rozhodnout, ale bohužel se to nepodařilo.

Máte od trénérů slíbeno, že na stoperovi zůstanete?
Tak slíbeného nic nemám (smích). Jisté místo nemá nikdo, ani Fleišman.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
1. jizerskohorská stavební Centrum Babylon
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec rtm plus