FC Slovan Liberec | Byl jsem trochu nervózní. Přiznal po návratu do branky Ondřej Kolář
Menu Další Zavřít Zavřít
15.04.2015

Byl jsem trochu nervózní. Přiznal po návratu do branky Ondřej Kolář

Jakub Martínek
Liberec - Slovan si přivezl z Třince velmi nelichotivý výsledek, který chtěl v domácím prostředí odčinit. Do branky se po více jak měsíční pauze postavil Ondřej Kolář, který poslední soutěžní utkání odchytal 7. 3. proti Teplicím. „Abych pravdu řekl, byl jsem docela nervózní. Do branky jsem se postavil po dlouhé době a jsem moc rád, že to dopadlo nejlépe, jak mohlo. Jsem šťastný a spokojený, doufám, že v tom budeme pokračovat,“ liboval si přímo po utkání.

Na rozdíl od prvního čtvrtfinálového utkání se třinečtí fotbalisté neprosadili ba co víc, pod Ještědem si nevytvořili ani žádnou gólovou příležitost. I tak jsou pro brankáře taková utkání velmi ošemetná. „Utkání pro mě bylo těžké v tom, abych po celou jeho dobu udržel koncentraci. Chtěl jsem klukům, co nejvíce pomoct odzadu. Ti to odmakali a já jsem rád, že tam padla ta druhá branka.“

Ondřej Kolář

Náš tým se ale dlouho nemohl prosadit. Až v šedesáté šesté minutě odčaroval hostující branku Michal Breznaník, který krásnou ranou otevřel skóre utkání. V tu chvíli stačil k postupu jediný gól. Ten si schoval do samotného závěru David Pavelka, který ranou zpoza vápna poslal Slovan mezi nejlepší čtyři týmy Poháru FAČR. „David je kvalitní hráč, což jenom potvrdil. Jeho přínos pro tým je obrovský. Dokáže rozhodnout zápasy, vzít to na sebe a takových hráčů moc není,“ připomněl důležitost svého spoluhráče mladičký gólman.

Vítězná euforie ale nebude trvat dlouho. Svěřenci trenéra Vavrušky se rychle musí přeorientovat na ligovou soutěž, kde je čeká velmi těžký oříšek v podání pražské Sparty. Liberecký lodivod navíc nemůže počítat s několika oporami základní jedenáctky. „Určitě nás mrzí, že takové absence máme. Musíme ale dokázat, že na to mají i hráči z lavičky,“ konstatoval před sobotním šlágrem.

Slovan naposledy porazil Spartu v sezóně 2012/2013. Tehdy působil Ondřej Kolář ještě v juniorském týmů a u výhry 2:0 tak chyběl. Tehdy se ale oba týmy rvaly o místa nejvyšší. Letos je situace v tabulce poněkud jiná. „Já doufám, že můžeme Spartu potrápit. Pro nás je teď každý bod dobrý a snad dokážeme získat nějaký i v sobotu,“ přeje si Kolář.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Kerda sport Crytur
Mediální partneři
Radio Blaník Liberec Český rozhlas Liberec
×
Odehráno v 19:00
SK Slavia Praha
FC Slovan Liberec