FC Slovan Liberec | Byl to pro mě blesk z čistého nebe, řekl o reprezentační pozvánce Lukáš Pokorný
Menu Další Zavřít Zavřít
26.08.2016

Byl to pro mě blesk z čistého nebe, řekl o reprezentační pozvánce Lukáš Pokorný

Jakub Martínek
Liberec - radost a zase radost. Jako správný kapitán dovedl svůj tým do základní skupiny Evropské ligy, kam Slovan postoupil již po čtvrté v historii. Ještě před utkáním měl ale Lukáš Pokorný důvod k další oslavě, kterou musel minimálně do večera odložit. Po obědě se totiž objevil v nominaci českého národního týmu, kde si zahraje vůbec poprvé.

Cíl v podobě postupu je splněn. Nakonec to vypadalo alespoň výsledkově jednodušeji, než se očekávalo, souhlasíš?
Je to skvělé. Jsem ještě plný emocí. Máme obrovskou radost, že se nám podařilo postoupit. Myslím si, že celkově byl ten dvojzápas trošičku jednoduší než minulý rok, kde nás Hajduk potrápil trochu víc. Tím bych to ale určitě nechtěl snižovat, protože jsme museli předvést znovu skvělý výkon, abychom postoupili.

První poločas vám ale vyšel opravdu skvěle…
Co jsem tady v Liberci tak takovýhle poločas jsem tady ještě nehrál. Dařilo se nám všechno, hráli jsme skvěle a od toho jsme se odrazili. Ve druhém poločase jsme si to už pohlídali. Škoda jen té penalty, musím se na to ještě podívat. Nevím, co se tam vůbec stalo.

Nakonec jste utkání dohráli i s čistým kontem, přestože se proti vám zahrávala penalta…
Chtěli jsme to čisté konto udržet a Martin nás podržel. V přípravě jsme dostali někdy zbytečné góly a je vidět, že když hrajeme jako tým, tak góly nedostáváme. Musíme ale zůstat nohama na zemi a hrát pořád stejně jako v prvním poločase. Ten byl opravdu neskutečný, klobouk dolu před klukama.

Co říkáš na hattrick Jana Sýkory?
Ta pozvánka do národního týmu ho nějak motivovala. Na tréninku nedá skoro gól (smích) a teď dá hned tři. Určitě mu patří obrovská gratulace.

Kolik mu za něj budeš účtovat?
Když dal druhý gól, slíbil jsem mu pět tisíc za třetí gól. Takže bude ještě v plusu (smích). Určitě nám ale koupí do kabiny něco k jídlu.

Co pro tebe tenhle den znamená, kdy si jako kapitán dotáhl Slovan do základní skupiny a navíc jsi dostal premiérovou pozvánku do reprezentace?
Co se týče fotbalového života je to pro mě asi nejhezčí den v životě. Nečekal jsem, že bych něco takového mohl někdy dokázat, takže jsem zato hrozně šťastný a doufám, že to bude pokračovat. Takováhle fotbalová cesta je hezká a doufám, že na ni vydržím.

Co říkáš na pozvánku do reprezentace. Měl jsi nějaké náznaky, že by mohlo s novým trenérem něco přijít?
Byl to pro mě blesk z čistého nebe. Vůbec jsem to nečekal. Po obědě jsem šel spát, vypnul jsem si telefonu, a když jsem se probudil, měl jsem na telefonu třicet smsek a nepřijaté hovory. Říkal jsem si co se děje a najednou koukám na internet a tam moje jméno v nominaci. Nechtěl jsem tomu ani věřit, žádné náznaky jsem neměl a přišlo to zcela nečekaně.

Jaké to bylo hrát bez trenéra?
Osobně jsem to ani nijak nepociťoval. Jak už jsem říkal na tiskovce před zápasem, když se dostaneme do toho zápasu, moc okolí nevnímáme a je mi jedno, jestli je trenér na lavičce nebo mimo. Samozřejmě chyběl nám třeba o poločase v kabině. Jsme rádi, že jsme se to zvládli i bez něj. Před zápasem se s námi rozloučil, popřál nám hodně štěstí a naštěstí to dobře dopadlo.

Na jaké týmy byste chtěli v základní skupině narazit?
Máme takovou vysněnou skupinu. Chtěli bychom Manchester United, Ajax a irský Dundalk, takže tyhle tři týmy bychom si přáli.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Pneu Hnídek Inago
Mediální partneři
Rádio Impuls Radio Blaník Liberec