FC Slovan Liberec | Chci týmu pomáhat, doufám, že budu dávat více gólů, říká útočník Ľubomír Tupta
18.02.2023

Chci týmu pomáhat, doufám, že budu dávat více gólů, říká útočník Ľubomír Tupta

Adam Žatečka
Liberec - Během sobotního odpoledne přivítal domácí Slovan olomouckou Sigmu. V zápase prohrával 1:2, ale nakonec dokázal ve druhém poločase srovnat. Už ve druhé minutě se krásnou ranou z voleje trefil navrátilec Ľubomír Tupta, který pak odpovídal na dotazy novinářů.

Jak bys zhodnotil dnešní utkání?

Myslím si, že jsme začali výborně, dali jsme první gól. Potom jsme se zbytečně zatáhli, Olomouc měla tlak a vyrovnala z toho. Potom jsme zase začali hrát a dostali jsme gól. Ale jsme rádi, že jsme to uhráli aspoň na remízu. Na konci jsme měli dobrý tlak, to jsme mohli ještě nějaký gól dát, ale myslím, že remíza je zasloužená.

Dal jsi parádní gól, byla to nacvičená situace?

Ne, čekal jsem, že tam balón přijde, a přišel, takže jsem velmi rád. Hlavně jsem chtěl trefit bránu a to se podařilo, takže jsem rád, že mi to tam konečně padlo.

Zvedne to hodně sebevědomí, když se podaří vstřelit branku v podstatě z prvního doteku s balónem?

Určitě, myslím si, že pro hráče je to asi nejlepší věc.

Berete bod po průběhu zápasu?

Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát, že chceme tři body, ale když je nemáme, tak aspoň ta remíza, hlavně aby se neprohrálo. Tabulka je velmi vyrovnaná, takže je potřeba sbírat body každý zápas.

V prvním poločase odvolal rozhodčí červenou kartu, jak jsi tu situaci viděl?

Neviděl jsem to zas tak dobře, takže to moc nechci hodnotit

Po tom zákroku se strhla mela a někdo tě i chytil pod krkem, je to tak?

Viděl jsem, že jeden olomoucký hráč kopl míč do našeho ležícího hráče, tak jsem se tam rozběhl a zezadu mě někdo chytil pod krkem a začal škrtit, ale ani nevím kdo to byl. Ptal jsem se rozhodčího jestli to je normální, on mi na to řekl, že za to nezodpovídá, takže teď nevím.

Poprvé po svém návratu jsi nastoupil v základu, jak jsi byl spokojen?

Hlavně jsem rád, že jsem se vrátil, jsem tady spokojený a jsem rád, že jsem dnes nastoupil v základní. Věřím, že se v ní udržím co nejdéle a že budu pomáhat týmu góly a budeme vyhrávat.