FC Slovan Liberec | Chtěl jsem to vzít na sebe, prozradil exekutor penalty Josef Šural
27.07.2015

Chtěl jsem to vzít na sebe, prozradil exekutor penalty Josef Šural

Jakub Martínek
Liberec - Slovan prožil velmi povedený vstup do ligové sezóny. V prvním kole Synot ligy si náš tým poradil s Mladou Boleslaví, kterou přestřílel výsledkem 4:2. Velký podíl na zisku třech bodů měl Josef Šural, který jednu branku sám vstřelil, když proměnil pokutový kop a na jednu nahrál svému kolegovi z útoku, Marku Bakošovi.

Josefe, co říkáš na první ligové utkání sezóny?
Chtěli jsme to uhrát asi trochu klidněji především vzadu. Každé vítězství ale bereme. Konec zápasu už jsme si s přehledem pohlídali. Myslím, že to bylo zasloužené vítězství. Určitě nás to nakopne do dalších zápasů a dodá sebevědomí.

Jak důležité bylo, že jste po inkasované brance okamžitě srovnali?
Důležité to určitě bylo. Barťas (Lukáš Bartošák) tam výborně vletěl do té penaltové situace a to nás asi nakoplo. Do té doby to totiž nebylo úplně ono. O poločase jsme si v kabině něco řekli a do druhého poločasu vlétli hned od začátku.

Josef Šural

Ve druhém poločase jste soupeře dost přehrávali, co se změnilo?
Ve druhém poločase jsme zlepšili pohyb a zvýšili jsme důraz. V prvním poločase nám to chybělo. Ve středu hřiště jsme prohrávali souboje a neměli odražené balony. To se zlepšilo a myslím, že jsme byli ve druhém dějství jasně lepším týmem.

Z vaší strany to byl ve druhé půli výborný kombinační fotbal. Je to ten styl, se kterým se chce pod novým trenérem prezentovat?
Chtěli bychom hrát hlavně od začátku. Ve druhém poločase se nám dařilo držet míč a kombinovat. Soupeře jsme dokázali zatlačit, což je určitě dobře. Možná to bylo tím, že už Boleslav neměla takový pohyb jako v první půli.

Na pátý gól Slovanu jsi nahrával Michaelu Rabušicovi, ten stál ale v ofsajdu. Jak si celou situaci viděl ty?
Rambo si mohl “slíznout smetánku” (smích). Je to škoda, ale asi to ofsajd byl. Už když jsem mu přihrával, tak stál mírně přede mnou. Snad to vyjde příště.

V utkání si proměnil penaltu. Byl jsi na ní určený nebo je vás víc?
Na penaltu je nás určených víc. Chtěl jsem to vzít na sebe. Příště to může být někdo jiný.

Na první utkání sezóny to ale nebyl vůbec špatný fotbal, souhlasíš?
Utkání bylo hodně otevřené. Myslím, že to diváky bavilo, když viděli tolik branek. Navíc to bylo televizní utkání, takže spokojení snad byli všichni. Doufám, že takových utkání bude víc.

Ve čtvrtek vás čeká pohárové utkání. Takový výsledek jako proti Mladé Boleslavi by asi nebyl zrovna ideální, že?
Bylo dobré vyhrát o dva góly ale neinkasovat, takže ne 4:2 ale 2:0 by bylo určitě lepší.