FC Slovan Liberec | Chyběla větší rozehranost, ví Tomáš Souček
21.02.2017

Chyběla větší rozehranost, ví Tomáš Souček

Kryštof Rossmann
Liberec - Slovan v prvním jarním kole neskóroval, a bral tak bod za remízu 0:0. V dresu našeho mužstva se představila také nejnovější posila Tomáš Souček. Ten stihl s týmem dva tréninky. „Byl jsem na sobotním tréninku, kde se probírala taktika a vše okolo toho, poté ještě na nedělním," říká na úvod.

Byl jste překvapený ohledně nominace do základní sestavy?
Překvapený jsem nebyl. Šel jsem do Liberce s tím, abych odehrál co nejvíc zápasů a maximálně pomohl týmu. Samozřejmě mi udělalo radost, že jsem hned hrál a doufám, že jsem svou roli stvrdil trenérovi.

Tomáš Souček

Kolik jste vůbec stihl jako nejnovější posila tréninků s týmem?
Byl jsem na sobotním tréninku, kde se probírala taktika a vše okolo toho, což bylo nejdůležitější a poté ještě neděle. Takže všeho všudy dva tréninky.

Na nějakou sehranost tudíž příliš prostoru nebylo, že?
To ne, ale s kluky se znám. Je tu plno hráčů ze Slavie i Žižkova, takže s tím nebude problém. V první půli bylo znatelné, že kombinace trochu strádala, zároveň byl těžký terén. I proto jsme si řekli, že budeme hrát jednoduše za obranu. Bylo to první jarní kolo, technika nedostala příliš prostoru. Během druhé půle už se vše zlepšovalo a doufám, že to bude čím dál tím lepší.

Zatímco během půle měl více ze hry Zlín, v té druhé jste byli aktivnější. Co se stalo?
První poločas jsme odehráli jednoduše, jelikož jsme nakopávali balóny za obranu. O přestávce jsme si řekli, že do toho chceme jít naplno a nechceme nic ztratit, abychom neměli svěšené hlavy. Fanoušci nás hnali, škoda jen, že jsme nedali gól.

Co ke vstřelení branky chybělo?
Chyběla větší rozehranost. Chceme víc hrát po zemi, což se tentokrát až tolik nedělo. Musíme si také určitě vypracovat víc šancí, abychom dokázali střílet góly.