FC Slovan Liberec | Čtvrtfinále MOL Cupu rozlosováno! Slovan se utká se Zlínem
Menu Další Zavřít Zavřít
06.03.2017

Čtvrtfinále MOL Cupu rozlosováno! Slovan se utká se Zlínem

Dominik Jakubec
Liberec - Po dohrávce osmifinále s Táborskem mohlo být v pondělí konečně rozlosováno čtvrtfinále MOL Cupu. Los nakonec určil Slovanu za soupeře Fastav Zlín, s nímž by se měl náš tým utkat 5. dubna na stadionu U Nisy.
Před losem byl Slovan zařazen mezi nasazené celky, na Slavii, Zbrojovku Brno a Mladou Boleslav tak narazit nemohl. Soupeř měl vzejít ze čtveřice Bohemians Praha 1905, MFK Karviná, Fastav Zlín a SFC Opava.

Los nakonec Slovanu pro čtvrtfinále přiřadil za soupeře Zlín, s nímž už se v této sezoně dvakrát utkal. Na stadionu U Nisy si tak zopakuje první jarní kolo, v němž se stejným soupeřem remizoval 0:0. Na Zlín navíc nenarazí zdaleka poprvé ani v MOL Cupu.

S Fastavem sehrál Slovan loňské osmifinále, které se ještě hrálo systémem dvou utkání. Na domácí půdě nejprve naši hráči zvítězili 1:0, stejným výsledkem pro Zlín však skončila také odveta a rozhodnout tak musely penalty. Ty dospěly až do osmé série, v níž nakonec přesnou ranou rozhodl Hovorka.

V letošním ročníku však má pro změnu lepší vzájemnou bilanci Zlín. Na podzim na domácím hřišti nad Slovanem zvítězil 2:1, v prvním jarním kole jsme pak žádnou branku neviděli a oba celky se rozešly smírně.

"Největším pozitivem pro nás je to, že hrajeme doma, nečeká nás cestování na Moravu. Venku se nám navíc v této sezoně zatím příliš nedaří," hodnotil výsledek losu trenér Jindřich Trpišovský.

Přesto moc dobře ví, že jeho tým nečeká snadný úkol. "Zlín bude samozřejmě těžkým soupeřem, je to čtvrté mužstvo tabulky a letos se nám s nimi nedařilo. Nicméně pozitivum vidím v tom, že je máme dobře zmapované, už jsme s nimi na jaře hráli. Nakonec tedy můžeme být relativně spokojení," dodal.

Souhlasí s ním také brankář Václav Hladký. "Hlavní je, že hrajeme doma. Mezi soupeři už si člověk ve čtvrtfinále nemůže moc vybírat, je to docela vyrovnané. Podstatné je, že nemusíme cestovat," uzavírá.

Kdo si v dubnu zajistí místenku v semifinále MOL Cupu?


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
iQLANDIA ZOO Liberec
Mediální partneři
Liberecká drbna Český rozhlas Liberec