FC Slovan Liberec | Curych přijel nahoře, potom viděl, že fotbal hrát umíme. Řekl po utkání spasitel Rabušic
01.08.2013

Liberec - Ať už se utkání 3. předkola vyvíjelo jakkoliv, pro náš tým dopadlo dobře. Na důležitém obratu se znovu podílel Michael Rabušic, který při první brance vyvinul tlak na obránce Nefa a ten si dal vlastní gól. Při druhém si chytře počkal na přihrávku spoluhráče a i s trochou štěstí skóroval, v Evropské lize navíc vůbec poprvé.

Utkání mělo podobný průběh jako to ligové proti Slávii, proč vám znovu nevyšel první poločas?
„Nevím, čím to je. První půle nám poslední dobou prostě nejdou. Asi je budeme muset odehrát už před zápasem, abychom začali hrát včas. Curychu byl v prvním poločase jasně lepší a aktivnější. O přestávce jsme si tak museli v šatně opět něco říct. Druhá půle už byla úplně odlišná, zvýšili jsme důraz a byli aktivnější. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.”

Gólová radost

Vzhledem k vývoji utkání je výsledek 2:1 nakonec dost cenným výsledkem do odvety...
To určitě je. Soupeř jsem přijel trochu nahoře. Na všechno nadával, takže si myslím, že jsme mu ukázali, že fotbal hrát umíme. Rozhodně to s námi nebudou mít v odvetě jednoduché. Navíc, když dostal stoper červenou a hrát nebude. Oni budou muset hrát, my se budeme spoléhat na brejky a soustředit se spíš na obranu. I když poslední dobou bránit moc neumíme. Doufejme, že to ukopeme a postoupíme.

Jak moc vás ovlivnil nepovedený začátek zápasu a nařízená penalta?
Takový začátek, to je naše klasika. Při rozehře si něco řekneme a stejně to potom uděláme úplně jinak. Už jsme si na to skoro zvykli, že se nám ze začátku příliš nedaří. Aspoň se znovu poučíme a budeme si to muset holt říkat pořád dokola, že už musíme hrát od prvních minut.

První branka padla po vlastním gólu, u kterého jste se ale také nachomýtl. Jak to vypadalo z vašeho pohledu?
Byl to snad konečně první pořádný centr v zápase a hned z toho byla branka. Šel jsem do souboje s obránce, který se snažil balon přede mnou odkopnout. Naštěstí se odrazilo od něj přímo do sítě.

Důležitý druhý gól už byl ale jasně ve vaši režii...
Frýďas (Martin Frýdek) poslal do šestnáctky super balon. Šury (Josef Šural) to naštěstí patičkou netrefil a já už měl potom snadnou práci. Nešlo střílet z první, musel jsem si to zpracovat, což bylo asi nakonec dobře. Gólman neměl žádnou šanci, šlo to po zemi do protipohybu.