FC Slovan Liberec | David Pavelka: Koleno drží, ještě ale mám na čem pracovat
Menu Další Zavřít Zavřít
15.02.2015

David Pavelka: Koleno drží, ještě ale mám na čem pracovat

Dominik Jakubec
Liberec - Důležitou část podzimu David Pavelka vinou zranění kolene vynechal, na konci přípravy se ale již naplno připojil k týmu a proti Příbrami nastoupil dokonce s kapitánskou páskou. Jak se v zápase cítil a jak je na tom po zdravotní stránce? To vše se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Davide, jak generálku na ligu hodnotíš?
Náš herní projev sice nebyl ideální, ale urvali jsme to, i když jsme pět minut před koncem inkasovali. Tady je trochu vidět rozdíl oproti podzimu, kdy jsme podobná utkání nezvládali. Na druhou stranu musím říct, že se nám úplně nedařily věci, které jsme chtěly předvést.

Proti Příbrami vedl David Pavelka tým jako kapitán

Jaké hlavní nedostatky jsi v zápase viděl?
Mnoho hráčů se teprve v nedávné době vrátilo po zranění, koneckonců i já mám ještě do herního ideálu daleko, ještě trochu naháním kondici. Naštěstí ale máme stále před sebou týden před startem ligy, což se pokusíme využít naplno. Máme co dohánět.

Jak se po zranění konkrétně projevuje nedostatek herní praxe?
Každý zápas je znát, návrat po zranění vždy bolí. Já jsem se navíc v pauze trochu snažil nabrat svalovou hmotu, takže jsem teď byl docela hotový. S přibývajícími minutami to je znát, ale věřím, že právě během dalšího týdne si to ještě sedne a do ligy už půjdu v co nejlepším stavu.

Nehrozí u tebe, že bys měl po podzimním zranění kolene například strach chodit do podobných soubojů?
Já osobně se nebojím, ale trenéři asi občas strach mají (úsměv). Někdy lítám do soubojů hlava nehlava, i to zranění jsem si zavinil v podstatě sám. Noha však drží a já se budu snažit svůj herní projev neměnit.

Nastoupil jsi s kapitánskou páskou. Bude to tak i na jaře?
To netuším, určili to takto trenéři. Už jsem ji měl na sobě druhý zápas, ale jestli to tak bude do budoucna, to se teprve uvidí.

Co bys tomu říkal, kdyby zůstala?
V klubu s takovou historií, jakou má Slovan, by to byla obrovská čest. Samozřejmě bych nechtěl být pak na konci jara podepsaný pod případným sestupem jako kapitán, ale po přípravě věřím, že to nehrozí a co nejdřív tuhle hrozbu zažehnáme.

Mysleli jste v přípravě často na současné postavení v tabulce?
Když jsme udělali nějaké chyby, trenéři nám ukázali, že zrovna tohle je naše achillova pata a proto se nacházíme tam, kde jsme. Dopředu předvádíme dobré věci, ale ve vápně se pak často chováme jak malé děti. To nás pak hrozně sráželo. I v přípravě jsme ještě občas dostávali zbytečné góly, což musíme co nejdřív odbourat. Věřím, že pak můžeme urvat i těžké zápasy.

Lišila se tato příprava od jiných, které jsi ve Slovanu zažil?
Osobně to můžu těžko srovnávat, protože jsem ji na hřišti zažil s klukama až asi poslední dva týdny. Dělalo se hodně herních věcí s presingem, do toho přidané nějaké běhaní, takže toho kluci měli docela plné zuby. Myslím, že budou připraveni dobře. Já to musím ještě trochu dohnat.

Jak vypadal tvůj individuální plán?
Kromě plánu s naším kondičním trenérem jsem jezdil také na Chodov k panu Kolářovi, protože tam má výbornou rehabilitační kliniku. Koleno potřebovalo trochu větší dávky, než jsme tady zvládali. Takže jsem měl nějaké běhání a posilování v Liberci, krom toho jsem obden jezdil do Prahy a postupně jsem se připojoval k týmu. Teprve až posledních asi čtrnáct dní jsem s nimi trénoval naplno.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Linde Avej Vending
Mediální partneři
Rengl Beat radio