FC Slovan Liberec | David Pavelka: Na obranu bych to neházel, bylo to o práci celého týmu
22.02.2015

David Pavelka: Na obranu bych to neházel, bylo to o práci celého týmu

Dominik Jakubec
Liberec – V utkání se Slavií vedl tým jako kapitán, po závěrečném hvizdu ale David Pavelka rozhodně nemohl být spokojen. Slovan totiž poprvé inkasoval už ve čtvrté minutě a nakonec z toho byla porážka 1:3. „Rozhodlo se už v prvním poločase,“ smutnil mladý záložník.

Davide, už ses sžil s novou rolí kapitána?
Zrovna to bych zas tolik neřešil. My potřebujeme hlavně sbírat body, a jestli u toho bude kapitánem Petr nebo Pavel, na tom nezáleží.

Jak hodnotíš výkon mužstva proti Slavii?
Takové utkání se těžko hodnotí. Přesně takhle jsme do jara vstoupit nechtěli. V první půli jsme dostali hrozně laciné góly, i když mezihra byla chvílemi celkem dobrá. Ať chceme, nebo ne, šancí jsme měli dost a klidně jsme branku dát mohli, ale produktivita nás znovu trápí.

Co po vás vlastně v utkání požadovali trenéři Kotrba a Csaplár?
Tu taktiku bych zatím úplně nevytahoval, za pár kol ostatní mužstva poznají, čím se chceme prezentovat. V sobotu už tam nějaké náznaky sice byly, ale ve druhé půli jsme od toho zbytečně ustoupili. Šance pak už přišly pozdě.

Jaká je ve vaší hře změna oproti podzimu?
Rozhodně se nesoustředíme na žádný hluboký blok. Chceme hrát presink a na nic nečekat, se soupeřem si to rozdat. Bohužel zrovna Slavia nás v tomto docela vyškolila.

Slavia chodila do velkého množství brejků, nebyl problém v příliš otevřené obraně?
Neřekl bych, že jsme to vyloženě otevírali, ale je pravda, že byla Slavia v přechodové fázi velmi úderná. Třikrát nám ulítli a padly z toho góly. Možná měli ještě nějaké další šance, ale my si pět gólovek vypracovali také, co si budeme nalhávat. Soupeř byl tedy hlavně produktivnější, rozhodla už první půle.

Dalo by se podle utkání říct, že hlavní problém Slovanu je v defenzivě?
Neházel bych to na obranu, je to práce celého týmu. Ty brejky kolikrát začaly ve středu zálohy, když jsme to s Michalem Obročníkem blbě pokryli. Musíme začít každý u sebe, ne házet chyby na ostatní. Kdybychom to upresovali vepředu, brejky by ani nevznikly.

Překvapila tě nějak hra Slavie?
Přišlo mi, že hráli z bloku. Jejich šance pramenily hlavně z toho, že my jsme hráli a hráli, ale oni nás obrali o míč, dali jeden dlouhý balon dopředu a my to nezvládli. Nic víc bych za tím nehledal. Zkrátka dali tři góly a vyhráli.

Jak se teď z toho co nejrychleji oklepat?
Už v pátek nás čeká Dukla, což je další tým se specifickým herním stylem. Myslím si, že do toho půjdeme se stejnou taktikou a hlavně s cílem konečně urvat důležité body.