FC Slovan Liberec | Derby se rozebírá na každém kroku, shodují se trenéři Trpišovský s Kluckým
Menu Další Zavřít Zavřít
26.10.2017

Derby se rozebírá na každém kroku, shodují se trenéři Trpišovský s Kluckým

Tomáš Honzejk
Liberec - U příležitosti 47. Podještědského derby se konala již tradiční předzápasová tisková konference, která proběhla symbolicky ve Ski areálu pod Ještědem. Začátek se trochu protáhl, a to z důvodu zácpy na trase Praha - Liberec, ve které uvízl náš trenér Jindřich Trpišovský.

Po příjezdu trenéra již byla sestava kompletní. Tedy na domácí straně trenér Jindřich Trpiškovský a kapitán Slovanu Vladimír Coufal. Na straně druhé pak trenér Jablonce Zdeněk Klucký a kapitán Tomáš Hübschman. Uprostřed stolu se blýskala skleněná trofej pro vítěze derby, o kterou se hraje od podzimu 2014.

Úvod tiskové konference se nesl v odlehčené atmosféře. První otázka směřovala na Jindřicha Trpišovského, kdy jeden z novinářů trefně narazil na trenérovo zpoždění a zeptal se, jestli derby stihne včas. „Ano, derby stihnu, protože jsme v Liberci a nejedu z Prahy,“ zněla trenérova odpověď.

Další otázky už směřovaly k sobotnímu utkání, kterému obě dvě strany přikládají velikou důležitost. „Vnímáme důležitost utkání. Hlavně zvýšený zájem fanoušků a médií před zápasem. V momentě začátku utkání se plně soustředíme na náš výkon a chceme uspět,“ nechal se slyšet domácí trenér.

„Já pocházím z Jablonce. Tato derby jsem zažil již jako hráč. Vnímám, že rivalita mezi Libercem a Jabloncem ve sportu byla, je a bude. Zápas se rozebírá mezi lidmi na každém kroku. Je o tom hodně slyšet. Každopádně budeme chtít být úspěšní,“ rozpovídal se trenér Klucký.

Oba týmy mají nad očekávání dobrou formu, a tak o výsledku utkání bude rozhodovat každý detail. Poslední ligové utkání Slovan překvapivě výhrál v Edenu 2:1, zatímco Jablonec doma padl se Spartou po výsledku 0:3. Naopak v poháru dokázal udolat Olomouc 4:3 a postoupit tak do čtvrtfinále. „Pro Liberec bude hrát domácí atmosféra. Jako mírného favorita vidím právě domácí,“ řekl jablonecký trenér.

Celý záznam tiskové konference naleznete na facebookovém profilu Slovanu.Nechme se tedy překvapit, jak dopadne 47. Podještědské derby a pojďme podpořit domácí fotbalisty přímo na stadion U Nisy v co největším počtu. Utkání startuje v sobotu 28. 10. od 17 hodin.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Kitl FotbalPark Liberec
Mediální partneři
Beat radio Český rozhlas Liberec