FC Slovan Liberec | Do Slovanu přestupuje obránce Jan Knapík
Menu Další Zavřít Zavřít
10.01.2025

Do Slovanu přestupuje obránce Jan Knapík

Redakce
Liberec – Posílení defenzivních řad. Z Teplic přestupuje do Slovanu 24letý stoper Jan Knapík, který podepsal smlouvu do roku 2029. Opačným směrem míří Denis Halinský, který v Liberci na podzim hostoval ze Slavie.

Po odchodu Adama Ševínského přichází posila na stoperskou pozici. Do Slovanu přestupuje z Teplic Jan Knapík, bude se jednat o první angažmá mimo město, v němž fotbalově vyrostl.

Vysoký obránce, který bude patřit se 195 centimetry k vůbec nejvyšším hráčům kádru, dosud odehrál v nejvyšší soutěži 106 zápasů, všechny v teplickém dresu. Na kontě má celkem pět gólů a dvě asistence. V aktuální sezoně vinou zranění zasáhl pouze do pěti duelů, i tak stihl skórovat, a to do sítě pražské Sparty. Zároveň byl také oporou zadních řad v posledním prosincovém utkání, v němž Skláři zapsali cennou výhru 1:0 nad pražskou Slavií.

„Jde o můj první přestup v kariéře, takže to je pro mě trochu novinka. Věřím, že se brzy adaptuju, zabydlím v základní sestavě a budu prospěšný pro tým,“ komentoval Jan Knapík. „Cíle ve Slovanu vidím hodně vysoko. Tým má sílu a myslím, že se můžeme poprat o pohárové příčky i pohárovou šestku. To byl také jeden z důvodů, proč přicházím a doufám, že naplníme potenciál."

Knapík je bývalým mládežnickým reprezentantem, za lvíčata naskočil do pěti utkání a jeden start zapsal také za kategorii U18.

Generální ředitel Jan Nezmar:

„Honza je hráč, kterého osobně sleduji už hodně dlouho, dokonce ještě v mém předchozím působišti. Má výborné dispozice a charakter, kdyby ho nezbrzdila zranění, byl podle mého názoru ještě mnohem dál. My ale věříme, že společně dokážeme jeho potenciál rozvinout naplno a že se stane jasnou oporou a lídrem našeho tymu.“


Generální partner
Tipsport
Prémiový partner
Preciosa
Hlavní partneři
(mezera)T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Louda auto Pregis
Další partneři
NET-SYSTEM Dům kultury
Mediální partneři
Radio Blaník Liberec Rengl