FC Slovan Liberec | Do Slovanu přichází talent českého fotbalu Martin Graiciar
Menu Další Zavřít Zavřít
17.01.2017

Do Slovanu přichází talent českého fotbalu Martin Graiciar

Lukáš Váňa
Do Slovanu přestupuje talentovaný útočník Martin Graiciar. Sedmnáctiletý útočník k nám přestupuje z Plzně. Pravonohý šikovný hráč prošel mládežnickými reprezentacemi a platí za jeden z největších talentů našeho fotbalu.

"Martin je sázka do budoucna. Je to nesmírně šikovný hráč, o kterého má dlouhodobý zájem několik týmů ze zahraničí, v čele s Arsenalem, kde už byli i na stáži. Pravidelně působí v mládežnických reprezentacích," řekl o mladíkovi asistent našeho trenéra Jaroslav Köstl. Martin Graiciar se narodil 11. dubna 1999 v Karlových Varech. "Ve Varech jsem s fotbalem začínal ve čtyřech letech, posledních šest let jsem hrál za Plzeň," říká Martin Graiciar.

Mladý útočník začal právě v mistrovské Plzni ochutnávat fotbal dospělých. "Hrál jsem za juniorku a párkrát jsem trénoval s ligovým týmem. Pevně věřím, že právě ve Slovanu se mi podaří naplno vstoupit do dospělého fotbalu. Vím, že to bude těžké, ale jsem připravený na sobě tvrdě pracovat a doufám, že budu týmu prospěšný. Za Slovan hraje Milan Baroš, který byl mým fotbalovým vzorem. Bude veliký zážitek získávat zkušenosti právě od něj," dodává talentovaný mladík. Když má vyjmenovat své fotbalové přednosti tak bez váhání vystřelí odpověď "Myslím, že jsem silnej ve hře jeden na jednoho a v rychlosti". Přechodu do dospělého fotbalu se ale Martin nebojí. "Vím, že je rozdíl v rychlosti, práci s balonem i tvrdosti. Myslím, že jsem ale na to připravený a zvládnu to," věří si Graiciar.

Mladý útočník, který měří 184 centimetrů a váží 76 kilogramů, podepsal ve Slovanu smlouvu na 3 roky. „S Martinem spolupracujeme již dlouho. Patří k velkým talentům, které je dle mého názoru potřeba včas posunout do dospělého fotbalu, což mu FC Slovan Liberec umožnil. Podobnou cestou šel například Milan Baroš v době jeho působení v klubu FC Baník Ostrava,“ dodal Pavel Paska ze společnosti ISM, s.r.o., která hráče zastupuje.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Knorr-Bremse Nisa Liberec
Mediální partneři
Rengl Hattrick