FC Slovan Liberec | Do jara musíme jít s novým elánem, věří hráči po podzimním trápení
Menu Další Zavřít Zavřít
30.11.2014

Do jara musíme jít s novým elánem, věří hráči po podzimním trápení

Dominik Jakubec
Příbram/Liberec – Z Příbrami odjel náš tým bez jediného bodu a v poměrně skleslé náladě. Nesplnil totiž ultimátum vedení a hráče tedy čeká pokuta. „Pokuty si zasloužíme,“ uznává po nepodařeném podzimu Josef Šural. Stoper Jiří Pimpara dodává: „Zbytečně jsme remizovali zápasy, které jsme měli vyhrát.“

Utkání v Příbrami Slovanu vůbec nevyšlo, hráči ani jednou pořádně neohrozili gólmana Boháče a odjeli tak ze středních Čech bez bodu. „Je to hrozné, víc k tomu není co říkat. Máme bodů, kolik máme, pohled na tabulku asi mluví za vše," dodával evidentně zklamaný kanonýr Josef Šural.

Jiří Pimpara

K finančnímu postihu se hráči staví čelem: „Momentálně nás čekají pokuty, které si za poslední výkony zasloužíme,“ uznává mladý útočník. „Přitom v průběhu podzimu jsme podávali i lepší výkony, než když jsme loni postoupili do Evropské ligy. Ale chybělo nám štěstí a remizovali jsme zápasy, které jsme měli vyhrát,“ smutní stoper Jiří Pimpara.

Co bylo podle vytáhlého obránce příčinou nezdarů? „Ta smůla se táhla, pak nám v nejdůležitější fázi podzimu vypadlo snad pět lidí ze základní sestavy, což bylo to hrozně znát," připomněl dlouhodobá zranění mnoha opor v čele s Davidem Pavelkou nebo Martinem Frýdkem.

Po skončení ligového podzimu se momentálně Slovan nachází na patnáctém místě, které by na konci ročníku znamenalo sestup. „Pád Liberce do druhé ligy je podle mě utopie. Nechci o tom ani přemýšlet. Musíme zkrátka zabojovat a na sestup nemyslet," burcuje zkušený Pimpara své spoluhráče.

Rozhodně ale nechce nebezpečí podcenit. „Ten strašák tam samozřejmě je, vždyť i u Olomouce jsme se v loňské sezoně divili, co dělá dole, a teď je ve druhé lize, z toho bychom se měli poučit. Ale s největšími soupeři v boji o záchranu hrajeme na jaře doma, kde jsme silnější. Musíme se pořádně připravit, do jara půjdeme s novým elánem a na tenhle podzim dáme co nejrychleji zapomenout," ujišťuje.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Mattoni Pulsklima
Mediální partneři
Liberecká drbna Radio Blaník Liberec