FC Slovan Liberec | Do třetice všeho dobrého? Slovan jede o první ligovou výhru bojovat do Zlína
12.08.2016

Do třetice všeho dobrého? Slovan jede o první ligovou výhru bojovat do Zlína

Lukáš Michalík
Liberec - Naši fotbalisté mají po dvou odehraných kolech na kontě pouhý bod, s čímž v kabině samozřejmě nemůže panovat spokojenost. V sobotu cestuje Trpišovského družina do dalekého Zlína, který má formu a zatím v lize neprohrál. V loňské sezoně Slovan na zlínské Letné ve dvou soutěžních zápasech nevstřelil v základní hrací době branku. Prolomí parta kolem kapitána Pokorného tuto nepříznivou bilanci? Utkání Slovanu proti Fastavu Zlín startuje v sobotu od 17 hodin.

FC Fastav Zlín

Fotbalisté Zlína mají po úvodních dvou ligových kolech na kontě čtyři body a v tabulce prozatím okupují třetí místo. Trenér Páník může být se vstupem do sezony spokojen, nechybělo však mnoho a na zlínské Letné mohla být nálada ještě veselejší. V minulém kole totiž Fastav přišel o vítězství nad Slavií až v posledních vteřinách utkání a po výhře nad Příbramí v 1. kole tak ševci tentokrát brali pouze bod.

Kádr Zlína se během letní přestávky příliš nezměnil, a to i přesto, že o některé opory Fastavu byl mezi ligovými kluby velký zájem. Ze základní sestavy tak mužstvo opustil jen záložník Koreš, který zamířil do pražské Dukly. Středovou řadu ševců naopak rozšířil defenzivně laděný Josef Hnaníček, který v loňské sezoně v dresu Příbrami odehrál sedmadvacet zápasů a vstřelil čtyři branky. Na hostování z Plzně klub získal ofenzivního křídelníka Davida Štípka, ten naposledy, stejně jako Hnaníček, působil v Příbrami.

V průběhu přípravného období na nový ligový ročník odehráli Zlínští osm utkání, z nichž dokázali pouze dvakrát zvítězit. V generálce na 1. kolo ePojisteni.cz ligy se svěřenci kouče Páníka utkali s druholigovým Frýdkem-Místkem. Fastav po poločase prohrával už o dvě branky, po změně stran ale ševci zabrali a nakonec dokázali alespoň vyrovnat. V přípravě byli nejlepšími střelci Zlína třígóloví Poznar s Vukadinovičem.

FC Slovan Liberec

Ani ve 2. ligovém kole se výběr trenéra Jindřicha Trpišovského nemohl radovat ze zisku tří bodů. Slovan v domácím střetnutí s Jihlavou dlouho vedl, nakonec ale deset minut před koncem inkasoval z pokutového kopu vyrovnávací gól. S jedním získaným bodem jsme v tabulce prozatím patnáctí.

Premiéru v libereckém dresu si v sobotu bude moci odbýt slovenský záložník Igor Súkenník, jehož náš klub získal na hostování z Hradce Králové. Před angažmá na východě Čech působil šestadvacetiletý fotbalista ve Viktorii Žižkov, kde jej trénoval současný realizační tým Slovanu.

V prvoligové historii se Slovanu podařilo na zlínské Letné zvítězit ve dvou případech a pokaždé šlo o výhru 1:0. V roce 1995 vystřelil svým gólem Liberci tři body Josef Jinoch, o třináct let později byl jediným úspěšným střelcem Andrej Kerič. V loňské sezoně se naši fotbalisté představili ve městě obuvi po šesti letech a vzpomínky na tento zápas rozhodně nejsou pozitivní. Ve 28. minutě poslal Koreš domácí do vedení, které po změně stran ještě navýšil Poznar a Zlín tak nakonec zvítězil 2:0. Na jaře Slovan svému soupeři porážku oplatil. Na stadionu U Nisy Liberečtí během zápasu třikrát prohrávali, pokaždé ale skóre dokázali otočit a zásluhou branek Pulkraba a Hovorky, kteří se trefili shodně dvakrát, nakonec zvítězili 4:3. Reportáž z tohoto utkání si můžete přečíst zde.

Oba týmy na sebe loni narazili také v osmifinále domácího poháru. Úvodní duel pod Ještědem rozhodl jediným gólem Marek Bakoš. V odvetě ve Zlíně padla jediná branka v základní hrací době z kopačky domácího Poznara a o postupujícím tak musela rozhodnout až penaltová loterie. V ní byli úspěšnější naši fotbalisté, kteří tak postoupili do čtvrtfinále.

Poslední vzájemné soutěžní utkání

29. kolo (11. 5. 2016) FC Slovan Liberec - FC Fastav Zlín 4:3 (1:2)

Branky: 24. a 61. Pulkrab, 75. a 80. Hovorka - 5. Poznar, 29. Jordan, 68. Vukadinovič.

Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Pospíšil.

ŽK: Shala, Obročník - Hájek.

Diváci: 4 669.

SYNOT Hráči utkání: Matěj Pulkrab - Vukadin Vukadinovič.

FC Slovan Liberec: Koubek - Coufal, Pokorný, Hovorka, Bartošák - Folprecht (74. Obročník), Breite - Pulkrab (77. Rabušic), Shala (68. Machuča), Vůch - Bakoš.

FC Fastav Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Hubáček - Vukadinovič, Janíček, Holík (81. Fantiš), Koreš (84. Bartolomeu) - Poznar, Jordan (59. Matejov).