FC Slovan Liberec | Dokud existuje naděje, budeme se o postup rvát, nevzdává se Václav Hladký
Menu Další Zavřít Zavřít
04.11.2016

Dokud existuje naděje, budeme se o postup rvát, nevzdává se Václav Hladký

Dominik Jakubec
Florencie - Vůbec poprvé nastoupil ve čtvrtek do utkání Evropské ligy gólman Václav Hladký. Ani on ale nezabránil konečné prohře 0:3. "Udělali jsme nějaké chyby, dostali jsme z nich dva góly a pak už se proti Fiorentině hraje těžko," smutnil po utkání.

Odbýt si premiéru v Evropské lize zrovna na hřišti Fiorentiny, to musela být pořádná zkouška?
To ano, ale ve skupině už není žádný lehký soupeř. Fiorentina je extrémně kvalitní tým, na zápas jsem velmi těšil a užil jsem si ho. Někdy po Bohemce jsme se o tom už bavili, že bych zde mohl chytat, ale definitivní jistotu jsem měl až ráno po rozcvičení.

Jakým způsobem ti to trenér oznámil?
Zavolal si mě a zeptal se mě, jak se cítím a jestli jsem v pohodě. A pak mi řekl, že jdu do brány. Tím, že jsme se o tom už bavili předem, tak jsem ani nebyl tolik překvapený. Hlavně jsem byl velmi rád, že budu chytat.

Bylo pro tebe náročné postavit se po delší době opět mezi tyče v soutěžním zápase?
Vždy je složitější po nějaké době naskočit. Ale zase jsem celou tu dobu neležel na gauči, pořád jsem s týmem trénoval. (úsměv) Soutěžní zápas je samozřejmě něco jiného. Musíte si získat prostorovou orientaci, chvíli si to to musíte v brankovišti osahat, ale pak už to bylo v pohodě a cítil jsem se dobře.

Zato průběh utkání Slovanu nepřál, po poločase jste prohrávali už o dvě branky.
No tak co si budeme povídat, je to na hov.., že jo. Oba padly zase po našich chybách. Nejdřív jeden z penalty, před druhým jsme zase udělali ztrátu uprostřed hřiště a pak už se to jen valilo.

Věděl jsi hned, že sudí po zákroku Igora Súkenníka píská penaltu?
Slyšel jsem pátého rozhodčího říkat: "Get up, get up!" V tu chvíli jsem si myslel, že to asi faul nebyl. Suky říkal, že tam sice šel blbě, ale že ho určitě netrefil naplno... Těžko říct, ale pískl to a my s tím už nic neuděláme.

Těžkou ranou pro vás bylo zranění Davida Hovorky, bylo na defenzivě znát, že jste neměli po jeho střídání na hřišti žádného stopera?
Museli jsme se s tím zkrátka vypořádat. Kluci nehráli na svých postech a bylo to pro ně velmi těžké. Myslím si, že to Cuf i Nitra zvládli dobře. Odehráli to víceméně bez problému.

Konkrétně pro tebe šlo asi o složité utkání, že? Příliš práce jsi neměl, nicméně s brankami šlo těžko něco dělat.
Nedělal jsem si ještě žádnou analýzu, na to mám zatím čas. Ale je pravda, že jsem neměl prakticky žádný těžší zákrok, a přesto jsme prohráli 0:3. Mrzí mě, že jsem klukům nemohl žádným způsobem víc pomoct, ale i takové zápasy občas přijdou.

Nakolik v tuto chvíli stále věříte v postup?
Nevím ještě, jak dopadl zápas Karabachu, ale ať už to bylo jakkoliv, stále máme alespoň teoretickou šanci postoupit. A dokud to jen trochu půjde, nic předem nevzdáváme.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
FotbalPark Liberec Masea
Mediální partneři
Beat radio Hitrádio Contact