FC Slovan Liberec | Dvougólový Daniel Bartl po utkání s Hradcem: Jsou to pro nás důležité tři body
Menu Další Zavřít Zavřít
23.10.2016

Dvougólový Daniel Bartl po utkání s Hradcem: Jsou to pro nás důležité tři body

Jakub Martínek
Liberec - náš tým musel rychle zapomenout na čtvrteční porážku v Evropské lize, kterou vystřídala česká nejvyšší soutěž. Důležité utkání s Hradcem Králové Slovan zvládl, i když na první pohled jasné vítězství 2:0 se nerodilo vůbec snadno. Rychlé výpady soupeře nejednou pozlobily libereckou obranu. Naopak obranu Hradce pozlobil a především pokořil Daniel Bartl, který se podepsal pod oba góly našeho týmu.

Slovan čekal dlouho na úvodní branku a ještě předtím přežil několik šancí soupeře. Jak utkání s Hradcem Králové hodnotíš?
Byli jsme sice herně lepší, soupeř ale hrál na rychlé brejky, ze kterých byl hodně nebezpečný. Mají rychlé hráče, naštěstí jsme ten tlak přečkali. Navíc neproměnili několik gólovek. Poté nastoupil Šéva (Petr Ševčík), který hru hodně oživil a mě připravil dva góly, za což bych mu chtěl poděkovat.

Oba góly, které jsi vstřelil byly dost podobné, souhlasíš?
Dá se o nich říct, že byly jako přes kopírák. Šéva to vždy skvěle udělal. U toho prvního gólu mi stačilo jen nastavit nohu. U toho druhého to bylo trošku se štěstím, ale byly to dvě velmi podobné situace.

Radost z gólu

Jak důležité vítězství proti Hradci to bylo?
Jsou to pro nás ohromně důležité body. Teď nás čeká ještě dohrávka ve středu a já věřím, že když budeme makat a dáme do toho znovu 100%, tak se můžeme dotáhnout na nějaké šesté místo, což by nebylo špatné vůči tomu, v jakém postavení jsme byli před pár koli. Takže dnes to bylo hodně důležité utkání a ve středu bude ještě důležitější.

Co přinesl do hry Petr Ševčíka, který nastoupil v průběhu utkání?
Určitě pohyb. Neustále běhá a vytváří šance pro nás ostatní tím pohybem. Trenérovi se střídání určitě povedlo, protože výrazně pomohl k vítězství.

V utkání jste zaznamenali více jak dvacet střel...
Trenér nás hodně vybízel k tomu, abychom stříleli. Chtěli jsme se víc tlačit do šestnáctky, což jsme se snažili plnit a vyšlo to. Určitě jsme soupeře přestříleli, na druhou stranu si musíme dát příště více pozor na rychlé brejky. Nemohoucnost soupeře nám určitě pomohla.

Aktuálně jsi se třemi brankami suveréně nejlepší střelec Slovanu. Co na to říkáš?
Možná je to smutné, ale je to tak (smích). Jsem samozřejmě rád za dva góly, celkově tři. Doufám, že v tom budu pokračovat a že se ke mě přidají i kluci. Třeba Míra Markovič měl dnes dost šancí, které ale neproměnil. Není ale důležité, kdo ty góly dá, ale spíš se musíme více tlačit do šestnáctky a být dravější po gólech, což nám předtím chybělo.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Avled Hennlich
Mediální partneři
rtm plus Hattrick