FC Slovan Liberec | Dzon Delarge: Jsem šťastný, že jsem ve Slovanu Liberec
Menu Další Zavřít Zavřít
07.07.2012

Dzon Delarge: Jsem šťastný, že jsem ve Slovanu Liberec

Jan Seifert

Dalším dnem pokračuje herní kemp Slovanu Liberec v Rakousku. Hráči absolvují každý den dvoufázové tréninky.

V dopoledním tréninku nechybí kruhový trénink, ve kterém hráči zapojují různé svalové partie s využitím bosu, balónu, posilovacího expanderu a válců. Cvičení jsou zaměřena na stabilitu, dynamiku a koordinaci s fotbalovými prvky.

Odpoledne jsou tréninky více herní. Nacvičují se taktické věci, ale nechybí ani hra na dvě branky. Breznaník už se pomalu po zranění zapojuje do tréninků. Blažek má stále individuální tréninky s kondičním trenérem. K tomu se dnes připojí i Kolář, který bojoval s virózou.

Do tréninku se zapojuje i nový hráč Dzon Delarge. Dvaceti dvouletý útočník, narozený 24. června 1990, ve městě Brazzaville (hlavní město Konga). Do Liberce přišel z Dunajske Stredy, kde odehrál všechny zápasy minulé sezóny.

Jak jsi s fotbalem začínal?
Dzon: S fotbalem jsem začínal v Gaboně, což je sousední stát Konga, ale s profesionálním fotbalem jsem začal až v 15 letech v Kamerunu.

Jaké jsou tvé momentální cíle?
Dzon: Tak především přejít přes kazašský tým a dostat se do Ligy mistrů. Chtěl bych pro to udělat maximum a týmu co nejvíce pomoci.

Jsi rád, že jsi se dostal do Liberce?
Dzon: Jsem velice šťastný, že jsem se dostal do takového klubu jako je Slovan Liberec. Když jsem hrál na Slovensku, tak jsem viděl asi čtyři zápasy Slovanu. Musím říct, že kvalita mužstva je vysoká. Ale všechny hráče pochopitelně neznám.

Na tréninku se projevuje tvoje rychlost a důraznost. Patří to k tvým hlavním zbraním?
Dzon: Připojil jsem se k týmu před dvěma dny. Po cestě jsem byl dost unavený. Věřím, že se brzy dostanu do ještě lepší herní pohody a předvedu toho víc.

Dnes Slovan Liberec změří síly s celkem FC Vasluj. Zápas začne v 18 hodin.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Zámecká konírna Jizerské pekárny
Mediální partneři
Rengl Rádio Černá Hora