FC Slovan Liberec | Egon Vůch: Dokázali jsme, že se s námi musí počítat
Menu Další Zavřít Zavřít
15.09.2016

Egon Vůch: Dokázali jsme, že se s námi musí počítat

Dominik Jakubec
Baku - Duel s Karabachem málem přinesl Slovanu tři body, nakonec se však náš tým musel spokojit s remízou. "Když vám soupeř vyrovná v nastavení, vždy to mrzí," smutnil Egon Vůch, který měl velký podíl na vedoucí brance na 2:1.

Začátek vám vyšel opravdu skvěle...
Celý týden jsme se připravovali na to, že budeme presovat hned od úvodního hvizdu. Po rozehrávce přišla špatná přihrávka, kterou Bary vystihl a po deseti sekundách jsme vedli. Bylo to to nejlepší, co se mohlo stát. Jinak byl průběh asi takový, jako jsme čekali. Hráli na balonu a měli vyšší držení míče, ale my jsme hráli docela kompaktně a do vyložených šancí jsme je nepouštěli. V předfinální fázi jsme to dokázali uhasit.

Namísto uklidnění ale přišlo rychlé vyrovnání. Jak těžké bylo se s tímto vývojem srovnat?
Rychle jsme se dostali do vedení, ale hned bylo vyrovnáno a soupeř nás začal docela dost přehrávat. Bylo to pak pro nás velmi těžké. Když se nám podařilo dostat se opět do vedení, stejně jsme minutu před koncem inkasovali. Je to obrovská škoda. Tady soupeři moc často vyhrávat nebudou, a když o výhru přijdete v nastavení, bolí to o to víc.

Výsledek asi musí mrzet i proto, že od vedoucí branky se soupeři nedařilo vytvořit si velkou šanci?
Nějaké průnikové přihrávky sice měli, ale nikdy to moc nedotáhli. Všechno jsme dokázali uhasit. Zkrátka nás to hrozně mrzí. Před zápasem bychom asi bod všichni brali, ale vzhledem k vývoji spokojení být úplně nemůžeme.

Byl jsi u druhé branky, mohl bys ji popsat?
Co si vzpomínám, odrazila se tam nějaká vysoká svíce do vzduchu. Folpy to měl na hlavu, ale já si křikl, protože mi míč šel na nohu. Někdo ještě asi střelu tečoval a já si myslel, že už to bude gól, ale brankář to ještě vyplácl před sebe. Tam naštěstí stál Bary a dokázal to dorazit.

Místní novináři poznamenali, že jste si proti Karabachu vedli lépe, než Plzeň. Těší vás alespoň to?
Nevím, jestli lepší. Pokud to tak z tribuny vypadalo, tak jsme rádi. Ale my se soustředíme hlavně na sebe. V konečném důsledku není remíza špatným výsledkem, jenže tu je ta pachuť z branky v samotném závěru.

Je podle tebe tedy jeden bod solidním vstupem do skupinové fáze?
Myslím si, že proti Karabachu opravdu nikdo snadno vyhrávat nebude. Dokázali jsme si, že se s námi ve skupině určitě počítat musí. Věřím, že pokud budeme takhle hrát i dál, můžeme klidně bojovat o postup.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Liberecký kraj Librax
Mediální partneři
Liberecká drbna eFotbal