FC Slovan Liberec | Forma týmu není náhoda, je to o přístupu nás všech, míní jarní střelec Pulkrab
Menu Další Zavřít Zavřít
01.04.2018

Forma týmu není náhoda, je to o přístupu nás všech, míní jarní střelec Pulkrab

Tomáš Honzejk
UHERSKÉ HRADIŠTĚ/LIBEREC - Jeho střelecká forma se ne a ne zastavit. Matěj Pulkrab táhne svými góly Slovan pomalu, ale jistě do pohárové Evropy. "Snažím se nepropadat nějaké euforii," opakuje po každém zápase, ve kterém vstřelí branku.

Jak bys popsal svůj gól?

Bylo mi jasné, že Kéba (Milan Kerbr) bude centrovat. Naběhl jsem si tedy do prostoru, který jsem vyhodnotil jako nejnebezpečnější pro Slovácko. Výborně to trefil a já to naštěstí trefil do brány.

Co říkáš na svou jarní sérii?

Jsem za ni rád. Ale jak jsem už říkal, nepropadám nějaké euforii. Jdu zápas od zápasu. Na jaře nám to několikrát pomohlo k bodům, což je úžasné. Za týden nás čekají Teplice a jde se na novo.

Slovácko napadalo velmi vysoko. Jak těžké utkání to bylo?

Bylo to velmi náročné utkání. Hráli jsme venku. Navíc Slovácko musí bojovat, protože hraje o záchranu a nedá nic zadarmo. Věděli jsme, že nás nečeká lehký soupeř.

V prvním poločase bylo k vidění hodně nepřesností. Mohl za to terén?

Asi to hrálo svou roli. Oba týmy se snažily hrát spíše vzduchem. Balón hodně odskakoval. Bylo hodně nepřesností. Je to terénem, ale třeba i technikou hráčů. (úsměv) Oba faktory na tom mají svou roli.

Co je klíčem k udržení jarní formy týmu?

U nás dle mého nehrozí, že bychom létali v oblacích. My víme, jak máme hrát, jak přistupovat k zápasům. Jarní forma není náhoda. Je to práce a přístup celého týmu ke každému tréninku i zápasu. Klíčem je tedy poctivě pracovat stejně jako doposud.

Během ´repre´ pauzy jsi cestoval s U21. Teď až na Slovácko. Podepsalo se to na tobě nějak?

Musím přiznat, že se to na mně nejspíš podepsalo. Nejdříve s reprezentací a teď až na Slovácko, což také není kousek. Necítil jsem se tak dobře, jako v jiných utkáních. V zápase se pak ale snažím na to nemyslet a překonat to.

Střídal jsi v 65. minutě. Řekl sis sám o střídání?

Vyhodnotil to sám trenér Holoubek. Věděl jsem, že musím odmakat tu část utkání, kterou tam budu. Když pak trenér viděl, že už nejsem tolik platný pro tým, věděl jsem, že máme na lavičce Wesleyho Da Silvu, který zápas dobojuje místo mě.

Vyhrál i Jablonec. Je na vás velký tlak?

Jo? To jsem ani nevěděl. (směje se) Nahoře je to dost nahuštěné. Samozřejmě je to tlak, když hrajete o tu špičku. Tam se prostě musí vyhrávat, jinak můžete být brzy uprostřed tabulky.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Inago SECO ZAHRADNÍ TRAKTORY
Mediální partneři
Beat radio Radio Blaník Liberec