FC Slovan Liberec | Hráli jsme jako jeden tým, těší po odvetě s Košicemi Josefa Šurala
24.07.2014

Hráli jsme jako jeden tým, těší po odvetě s Košicemi Josefa Šurala

Liberec – V domácí odvetě proti Košicím byl hráč s třiadvacítkou na zádech hodně vidět. Nejprve ve druhé půli přihrál přesným centrem na první branku Tomáše Ďubeka, v závěru pak pečetil skóre na 3:0. „Ale je to teprve první krok,“ zůstává Josef Šural při zemi.

Josefe, váš týmový výkon byl asi oproti prvnímu utkání poněkud lepší, souhlasíte?
Určitě. Myslím si, že jsme to všichni zvládli výborně. V prvním poločase to bylo hlavně bojovností, v tom druhém už jsme přidali i kvalitu a zaslouženě jsme postoupili.

Josef Šural v utkání s Košicemi

Co jste si během poločasu řekli v kabině?
Řekli jsme si, že musíme hrát více v klidu. Bylo to z naší strany hodně zbrklé, chtěli jsme vše hrát rychle dopředu a spoustu jednoduchých míčů jsme zbytečně ztráceli. Oni museli hrát dopředu, což nám pomohlo. Vzešel z toho první gól a pak už trochu odpadli.

První gól byl tedy podle vás klíčový?
Přesně tak. Ďuba (Tomáš Ďubek) dobře vlítl do centru a míč zapadl do branky. Pak už jsme hráli mnohem více s klidem. Oni ještě asi deset nebo patnáct minut kousali, ale potom se to v nich zlomilo a ztratili chuť hrát dál, hlavně když jsme dali ještě druhý gól.

Po postupu jistě panuje v kabině spokojenost...
Je to ale teprve první splněný krok. Myslím si, že to určitě nebyl úplně jednoduchý soupeř. Všude se říkalo: Košice, to se musí postoupit. Ale ukázalo se, že byli v předkole zaslouženě a rozhodně se nejednalo o špatný tým.

Nyní vás čeká druhý tým uplynulého ročníku rumunské ligy, to už asi bude těžší oříšek?
Ještě o nich prakticky vůbec nic nevíme. Nestudovali jsme je, soustředili jsme se pouze na odvetu. Všechno si k tomu ještě řekneme. Ale určitě to nebude nic jednoduchého.

Je pro vás výhodou, že začínáte venku?
Asi to bude výhoda. Doma se dá uhrát hodně. I když se třeba nepovede první zápas u nich, ještě se může leccos doma zlomit, proto je dobře, že se bude hrát odveta u nás.

Při posledních konfrontacích s rumunskými kluby se Slovanu nedařilo. Vzpomínáte na to?
Já osobně pamatuji pouze zápasy s Kluží. Měli výborný tým, ale myslím si, že se přes ně tehdy dalo postoupit. U nich jsme prohráli gólem z penalty, i když jsme byli asi lepším týmem. Doma jsme měli mraky šancí, ale stejně jsme to nezvládli, protože jsme pak museli hru otevřít. Moc dobré vzpomínky to nejsou, ale snad jim to tentokrát vrátíme.

Oproti prvnímu zápasu byla souhra znatelně lepší. Jak moc vám v tomto pomůže, že vás ještě čeká první ligové kolo proti Českým Budějovicím?
Je pravda, že v Košicích to občas vypadalo, jako bychom se viděli úplně poprvé. Ale věřme tomu, že to bude zápas od zápasu lepší. Uvidíme v Budějovicích, jak to trenér poskládá. Jestli třeba nastoupí někteří nakopnutí kluci, kteří museli střídat. Uvidíme, v jaké sestavě nastoupíme, ale určitě je potřeba se co nejvíce sehrát.

Co nejpozitivnějšího si ze dvojzápasu s Košicemi odnášíte?
Samozřejmě to, že jsme dali celkem čtyři branky. A také jsme hlavně žádnou nedostali. Soupeř měl v součtu snad čtyřicet standardních situací, ale vše jsme ubránili a odbojovali. Hráli jsme jako jeden tým.

Nehrozí, že třeba v euforii podceníte ligového nováčka?
To si nemyslím. Připravíme se tak, jak se má. Na únavu se vymlouvat nemůžeme, vždyť je to teprve začátek sezony. Pojedeme tam vyhrát.