FC Slovan Liberec | Jak si náš tým na podzim vedl v ligových statistikách?
Menu Další Zavřít Zavřít
08.12.2014

Jak si náš tým na podzim vedl v ligových statistikách?

Dominik Jakubec
Liberec – Počet získaných bodů, vítězství, remíz či porážek je za podzim každému fanouškovi jistě znám. Jak si ale Slovan vedl v jiných týmových statistikách? Pojďme se na některé z nich podívat. V průběhu týdne pak bude následovat podobný souhrn individuálních statistik.

Góly

Přestože se náš tým nachází na patnáctém místě, zajímavé je, že i zde má kladné skóre – pro srovnání, na konci loňské sezony měl rozdíl skóre -6, v současné chvíli je to +1. Mimochodem, kladný rozdíl má v tabulce dále až sedmé Slovácko. Celkově v šestnácti zápasech skóroval Slovan devatenáctkrát, což znamená průměr přibližně 1,2 vstřelených gólů na jedno utkání. Devatenáct branek znamená deváté místo v střelecké tabulce, osmnáct inkasovaných zase páté místo v defenzivních tabulkách.

Neobvyklé je také rozdělení gólů do dvou poločasů – zatímco v prvním vstřelili hráči pouhých šest branek, ve druhém jich byl více než dvojnásobek, tedy 13. Více se střelci činili na domácí půdě, kde se postarali celkem o 11 přesných zásahů, venku jich bylo osm. O tři góly se postarali střídající hráči, což je společně s Jihlavou nejvíce v Synot lize.

Střely na bránu

Spálené šance mohou po podzimu zvlášť mrzet

V první půlce sezony vyslal Slovan na branku soupeře celkem 70 střel, to znamená přibližně necelých 4,5 střel na jedno utkání. V tomto patří naši hráči na osmém místě k průměru Synot ligy, nejlépe si vedla Plzeň, která vypálila rovnou 106krát. Vzhledem k počtu vstřelených branek má tedy náš výběr úspěšnost střelby 27,1 %, což znamená až desáté místo v soutěži.

Naopak na naši bránu letělo během předchozích 16 zápasů 77 projektilů. Brankáři Ondřej Kolář a Lukáš Hroššo tak mají průměrnou úspěšnost zákroků necelých 77 %. Nejdéle vydrželi bez inkasovaného gólu 244 minut, konkrétně se jednalo o Ondřeje Koláře, který takto držel čisté konto od 10. minuty utkání v Brně, během celého duelu s Mladou Boleslaví a až do 75. minuty zápasu na Spartě.

Souboje o míč

Ve statistikách soubojů o míč se našemu týmu dařilo nadprůměrně. Celkově dokonce s 3 396 souboji jasně vévodí, stejně jako pořadí úspěšných soubojů, kterých hráči nasbírali dohromady 1 716. To znamená úspěšnost 50,5 %, což řadí Slovan na sedmé místo v lize. Nejvíce pak mají hráči také celkové množství soubojů na zemi, 2 237, naopak ve vzdušných soubojích nás těsně předstihly Jablonec a Teplice.

Vzhledem k množství svedených soubojů je pochopitelné, že se Slovan nachází také na nejvyšších příčkách ve statistice spáchaných faulů. Zde drží hráči třetí místo s celkem 267 fauly, vedoucí Mladá Boleslav jich má ještě o třicet více. Faulů proti našemu týmu pak bylo odpískáno 228, což znamená šesté místo. Nejčastěji byli nedovoleně zastavováni hráči Plzně.

Karetní tresty

Miloš Karišik vidí jedinou podzimní červenou kartu

V šestnácti ligových kolech obdrželi naši hráči dohromady 42 žlutých karet. To znamená průměrně 2,6 karet na zápas a čtvrtou pozici v Synot lize. Naopak červených karet se Slovan velmi dlouho úplně vyvaroval, poprvé ji obdržel až Miloš Karišik v 16. kole v Příbrami.

Nejdéle bez žluté karty vydržel náš tým 170 minut, což byla série na úplném startu ročníku. Celkem se karetní tresty během podzimu rozdělily mezi šestnáct různých hráčů. Bez karty odehráli celých 90 minut pouze dvakrát, v Českých Budějovicích a proti Mladé Boleslavi. Mimochodem, v utkáních Slovanu udělili sudí soupeřům dohromady 29 karet, z toho jednu červenou v duelu s Duklou.

Přihrávky

V týmovém počtu přihrávek patří náš tým k ligovému průměru. Bylo jich celkem 6 869, což řadí Slovan na celkově deváté místo. Pro porovnání, lídr této statistiky, Sparta, jich nasbírala více než 10 000. Horší už je to s jejich přesností, úspěšnost 73,8 % znamená až třináctou příčku. Hůře si vedly pouze Příbram, České Budějovice a Slavia.

Penalty

Hráči protestují proti penaltě na hřišti Sparty

V průběhu podzimu kopal Slovan jednu jedinou penaltu, kterou v zápase proti Baníku proměnil Jiří Fleišman. Více penaltových příležitostí mělo celkem osm týmů, celkem sedmkrát pak kopala pokutový kop Plzeň, lídr této statistiky.

Proti našemu týmu odpískali rozhodčí dohromady tři pokutové kopy. Více se jich kopalo pouze proti Příbrami. V Teplicích, na Spartě ani v Ďolíčku gólman Ondřej Kolář soupeři ve skórování z penalty nezabránil, u chycených penalt tedy stále svítí v tabulkách nula.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany
Další partneři
K.H.T. EL Geoprint
Mediální partneři
Rádio Impuls Hitrádio Contact