FC Slovan Liberec | Jiří Jarošík: Vážím si toho, že jsem v Liberci dostal šanci jako hráč i jako trenér
Menu Další Zavřít Zavřít
23.12.2017

Jiří Jarošík: Vážím si toho, že jsem v Liberci dostal šanci jako hráč i jako trenér

KR
Liberec - Miroslav Holeňák, Marek Čech a Jiří Jarošík. To jsou jména nových asistentů Slovanu, které spojuje bývalé hráčské angažmá pod Ještědem. Jiří Jarošík se v rozhovoru ohlíží za dávnými časy. „Vzpomínám na tu dobu velice rád, měli jsme skvělou partu a byly to moje první krůčky v dospělém fotbale. Vážím si toho, že mi dal Liberec šanci tenkrát jako hráči i teď jako trenérovi."

Jak vzpomínáte na dobu, kdy jste ve Slovanu hrál?
Už je to dávno. Samozřejmě velice rád, měli jsme skvělou partu a byly to moje první krůčky v dospělém fotbale. Jsem za tu dobu hrozně rád a myslím, že jsem díky ní nastartoval svou fotbalovou kariéru.

Myslel jste si, že byste se ještě někdy mohl vrátit do Liberce?
Už nejsem nejmladší, takže vím, že v životě platí heslo: nikdy neříkej nikdy. Fotbalový svět je hrozně malý a kluby, ve kterých jsem působil, jsem vždy sledoval. Jsem rád, že se vracím. Nikdy nevíte, kam se vrátíte. Fotbal miluju a jsem rád, že jsem dostal v Liberci šanci tehdy jako hráč a nyní i jako trenér.

Jak se bohatou hráčskou kariérou ohlížíte?
Když jsem ještě hrál, což bylo relativně nedávno, tak jsem vždycky říkal, že nemám čas se ohlížet, že chci pořád hrát a možná jednou, až budu starý, tak nad tím budu přemýšlet. Momentálně nehraju, ale stejně není příliš času přemýšlet nad tím, co bylo. Musím se soustředit už zase na něco jiného. U fotbalu jsem zůstal a chci se rozvíjet na druhé straně břehu. Není čas vzpomínat, takže to odložím zase o nějaký rok později, nebo na dýl (směje se).

Jaký je to pro vás vůbec skok ve vaší trenérské kariéře?
Samozřejmě je to velký skok. Jsem rád, že mi David Holoubek dal takovou šanci a budu se snažit pro kluky udělat maximum tak, aby hráli dobře, porvali se o Evropu a aby byli spokojení fanoušci. Není to skromný cíl, ale rád bych se k tomu takto připojil.

Jak dlouho probíhala jednání s Davidem Holoubkem. Asi to byla otázka okamžiku, že?
Bylo to docela rychlé. Samozřejmě mě trochu překvapil. Když mi volal, byl jsem ještě na dovolené. Hned, jak mi zavolal, tak jsem začal přemýšlet a ani jsem si dovolenou příliš neužil. Přijel jsem do Čech, měl jsem dva dny na rozmyšlenou a poradil jsem se s rodinou a hlavně s mamkou. Všichni mi to schválili a to pro mě bylo důležité. Poté už nebylo nad čím váhat.

Asi to byl pro vás takový předčasný vánoční dárek.
To ano. Fotbal je nevyzpytatelný a měl jsem své jiné plány, rád je ale změním.

Pracovat u ligového mužstva pro vás bude zase něco jiného. Baví vás získávání informací a objevování?
Už jsem něco trénoval. Ne dlouho, teď jsem byl ve sparťanském "béčku". Rok jsem se rozkoukával, sice to nebyla první liga, ale končil jsem teprve nedávno. Vím, jak to chodí ve velkém fotbale mezi dospělými uvnitř kabiny. Rychle jsem do toho naskočil. Vždy jsem dělal rád s mladými kluky, takže se k tomu vrátím. Bude toho hodně nového, ale určitě se těším.

Už máte termín, kdy budete poprvé vést trénink?
Tréninkový plán už znám. Vím, že třetího začínáme a druhého se trenérský štáb sejde v Liberci, kde si k tomu řekneme víc.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská ŽOS Trnava, a.s. T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Masea Lukor
Mediální partneři
Beat radio rtm plus