FC Slovan Liberec | Josef Šural: Udělali jsme velký krok do finále, ale ještě v něm nejsme
Menu Další Zavřít Zavřít
28.04.2015

Josef Šural: Udělali jsme velký krok do finále, ale ještě v něm nejsme

Dominik Jakubec
Liberec – Po dvouzápasovém ligovém trestu se Josef Šural proti Teplicím vrátil na trávník a předvedl skvělý výkon. Založil několik nebezpečných akcí a sám pořádně zatápěl obraně soupeře. Po zápase ho akorát mrzelo, že se týmu nedařilo proměnit více příležitostí: „Rozdíl mohl být i větší.“

Pepo, před měsícem a půl jste stejnému soupeři podlehli, tentokrát jste jim dali tři branky. Kde byl podle tebe hlavní rozdíl?
Zrovna s těmi Teplicemi jsme i tehdy začali dobře, ale šance, které jsme měli, jsme nedokázali proměnit. Zkrátka nám to tam v té době nepadalo, do toho se Štěpán Vachoušek parádně trefil, byl to smolný zápas. Naopak teď jsme šli výhře od začátku naproti, první poločas jsme zvládli skvěle. Jen je škoda některých šancí, ten rozdíl mohl být i vyšší.

Jednu trochu kuriózní nevyužil Kevin Luckassen, když mu přihrála teplická obrana a on se ještě snažil přihrávat tobě. Co se tam stalo?
Musím přiznat, že to byla trošku moje chyba. On si míč špatně přebral a já na něj v tu chvíli řval, ať mi přihraje. Možná kdybych ho nerozhodil, mohl běžet sám na branku a třeba by i dal gól.

Jak spokojení s takovýmto náskokem do odvety jsi?
Pořád jsme ještě v poločase. Je to samozřejmě krásný výsledek, to je jasné, ale v Teplicích se může stát cokoliv. Musíme klidnit euforii, ve finále ještě nejsme. Každopádně jsme do něj udělali velký krok.

Vypadnout po takovém výsledku, to by ale musel být velký kolaps?
To ano, ale Slovan už to jednou zažil. Je to jednoduché, pokud v Teplicích nedostaneme gól, nemůžeme tam prohrát, a v současnosti tak bojujeme jeden za druhého, že se nám dávají branky těžko.

Byla by účast ve finále náplastí na nepovedenou sezonu?
My hlavně pořád ještě nejsme zachráněni. V první řadě bychom měli udělat ještě dejme tomu šest bodů v lize a pak se teprve můžeme bavit o tom, jestli budeme ve finále a jestli by to byla náplast. Liga je rozhodně přednější.

Po třech výhrách v řadě ale jistě v kabině panuje pohoda?
Ano, kluci teď poslední dva zápasy zvládli parádně. Byl to nádherný fotbal, koukalo se mi na to krásně. Smekám před nimi, protože se jednalo o těžké soupeře, ale oni zvládli udělat obrovsky důležitých šest bodů.

Kde se podle tebe udála hlavní změna oproti té době, kdy se Slovanu vůbec nedařilo?
Každý trenér má něco svého. My jsme teď začali hrát jednoduchý fotbal, začíná se od toho, že na hřišti každý hráč nechá sto procent, a u toho se i končí. Teprve na to se pak nabalují nějaké další věci, jako třeba pohledné kombinace. Myslím si, že v momentálně hrajeme velmi dobře.

Vaše tváře nyní zdobí dlouhý vous, jedná se o nějakou akci kabiny?
Přesně tak, shodli jsme se, že dokud je stále určitá šance, že spadneme, tak se za trest nebudeme holit. A nutno dodat, že to držíme striktně, takže půlka týmu vypadá dost komicky. Máme to už zhruba tak měsíc. Dodržují to všichni.

Kdo s tím přišel?
Shodli jsme se na tom hlavně my, kdo jsme tady nejdéle. Dali jsme to dohromady nějak s Jirkou Fleišmanem. Ale to vlastně není důležité. Hlavně, že se nám daří. Musíme ještě zvládnout sobotní zápas a pak už budu věřit, že záchranu nepustíme.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Niosport Centrum Babylon
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec eFotbal