FC Slovan Liberec | Jsem plný očekávání, říká na startu angažmá v našem týmu Zdeněk Folprecht
Menu Další Zavřít Zavřít
22.06.2015

Jsem plný očekávání, říká na startu angažmá v našem týmu Zdeněk Folprecht

Dominik Jakubec
Liberec – Krátce po oznámení nového trenéra zaznělo z úst Jindřicha Trpišovského jméno první posily pro příští sezonu. Stal se jí Zdeněk Folprecht, který v minulém ročníku oblékal dres Žižkova a nyní podepsal tříletý kontrakt v dresu Slovanu. „Přesvědčil mě i kamarád David Pavelka,“ prozrazuje mladý záložník.

Zdeňku, jak velkou roli v tvém příchodu hrálo, že do Slovanu zamířil trenér Jindřich Trpišovský?
Zájem ze strany Liberce přišel už ve chvílích, kdy ještě o trenérovi nebylo rozhodnuto, takže se na to tehdy nehledělo. Na druhou stranu, nezastírám, že je pro mě výhodou, když kouče znám a vím, co od něj můžu očekávat, a naopak. Je to pro mě plus.

Vzhledem k tomu, jak dlouho tě vede, už je to takřka tvůj osobní trenér?
(smích) Poprvé jsme se potkali někdy v patnácti nebo šestnácti letech, když jsem byl v dorostu ve Spartě. Člověk nikdy neví, koho kdy znovu potká, a měl by se proto ke každému chovat dobře, což se u mě ukázalo. Měli jsme spolu dobrý vztah, následně jsme oba byli na Žižkově, kde se nám dařilo. Nyní jsme ve Slovanu a věřím, že bude naše úspěšná spolupráce pokračovat.

Hned v pondělí se Zdeněk Folprecht zapojil do přípravy

Máte spolu nadstandardní vztah?
Spíše bych říkal dobrý, než úplně nadstandardní. Když to tak vezmu, tak jsem s jedinou výjimkou vyšel s každým trenérem. On má také takový lidský přístup a vyjde s každým, takže si myslím, že s ním nebude mít problém nikdo.

Jak prožíváš skok z druhé ligy do týmu, který bude hrát poháry?
Sám jsem plný očekávání a jsem zvědavý, co bude. Už za tři týdny nás čeká superpohár s Plzní, na což se hrozně těším. Od doby, co jsem začal hrát fotbal, jsem snil, že si jednou zahraju evropské poháry a tak dále, tak se mi to snad letos splní.

Víš už, jakou budeš mít v týmu roli?
Ne, to by byla když to tak řeknu kravina, kdyby za mnou přišel a řekl: „Pojď sem, budeš určitě hrát.“ Samozřejmě doufám, že se do týmu prosadím, ale dobře ho znám a vím, že to rozhodně není křivý člověk a jedná s každým férově. Díky tomu zároveň vím, že když budu mít formu a budu lepší, než konkurenti na daném postu, tak prostor dostanu.

Sedí ti styl, jakým týmy trenéra Trpišovského hrají?
Troufám si říct, že na Žižkově jsme hráli tak, že nás nikdo vyloženě nepřehrál. Drželi jsme balon, hráli jsme podobným stylem, jako například Plzeň. Trenér nás v tom podporoval, chtěl i odzadu hrát po zemi, což mně jako fotbalovému typu hráče sedí. Věřím, že v něco podobného budeme praktikovat i tady.

Těšíš se na další pokračování kariéry po boku kamaráda Davida Pavelky?
Samozřejmě! Hráli jsme spolu od deseti let, asi osm let v kuse jsme byli vedle sebe ve středu zálohy. Vždycky nám to spolu šlo, rozuměli jsme si na hřišti i mimo něj, tak doufám, že to půjde i nadále.

Doporučil ti přestup?
Bavil jsem se s ním o tom. Znám sice ještě některé další kluky, Vojtu Hadaščoka, Martina Suse a tak, ale s Davidem se opravdu známe už odmala. Když jsem byl ve fázi rozhodování, přesvědčil mě o tom, že tu vše funguje skvěle a jsou tu super lidi. Jsem tu sice teprve dva dny, ale už teď mám ze všeho dobrý pocit!


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Liberec Novoplast
Mediální partneři
Beat radio Rádio Černá Hora