FC Slovan Liberec | Juniorka je remízovým králem. V neděli přivítá pražskou Duklu
16.08.2015

Juniorka je remízovým králem. V neděli přivítá pražskou Duklu

Liberec - Ani po třech odehraných kolech nepoznala naše juniorka hořkost porážky. Máto ale háček. Mladé naděje Slovanu se totiž zatím ani jednou neradovaly z vítězství a na svém kontě mají tři remízové výsledky. Přijďte naší juniorku podpořit v neděli na Městský stadion, utkání startuje ve 13:00.

Rozpačitý start do sezóny

Slovan sice v letošním ročníku Juniorské ligy zatím neprohrál, jenže ani tři remízy nejsou žádný snový start do nového sezóny. Přesto je Slovan zhruba v polovině tabulky a na čelo, kde zatím vládne pražská Sparta ztrácí šest bodů.

Co by zato ale dali na Dukle. Tam je po třech odehraných kolech situace ještě o poznání horší. Pražané jsou v tabulce na předposledním místě a na svém kontě mají jediný bod. Na obhajobu Dukly ale musíme říci, že los byl pro ni doslova vražedný. V prvním kole se střetla s brněnskou Zbrojovkou (1:2), která patří k nejúspěšnějším týmům v celé Juniorské lize. Ani druhé kole nebylo pro armádní celek nikterak příjemné, s ambiciózní Spartou prohrál 0:2. Minulý týden konečně přišel první bodový zisk a to proti obhájci titulu z Mladé Boleslavi (1:1).

3 body byly blízko

Minulý týden měli oba celky nakročeno k prvnímu letošnímu vítězství. Slovan na půdě Teplic dlouho vedl po proměněné penaltě Frimmela. Závěr utkání si však nepohlídal a v devadesáté minutě přišel o vítězství, když se soupeř prosadil střelou z dálky. Také Dukla ve svém utkání proti Mladé Boleslavi dlouho držela tří bodové ambice. Ty už po šesti minutách hry přiblížil skórující Bezdička. Středočeši ale neponechali nic náhodě a ve druhém poločase se jim nakonec podařilo srovnat na konečných 1:1.

Dukle se proti Slovanu nedaří, v historii vyhrála jen jednou

Vzájemná bilance hovoří ve prospěch naší juniorky. Té se daří především v posledních letech. V loňském roce porazila svého soupeře dvakrát shodně 2:1. Sezónu předtím byli k vidění gólové hody a především výsledek 8:2 pro Slovan je unikátní. Pražané z šesti odehraných střetnutí zvítězili pouze jednou. Jednalo se hned o první vzájemný zápas z roku 2012.