FC Slovan Liberec | Kapitán Mikula k derby: Každá porážka nás mrzí
20.03.2021

Kapitán Mikula k derby: Každá porážka nás mrzí

Jablonec/Liberec - Dlouhotrvající šňůra bez porážky pro Slovan skončila ve 24. kole FORTUNA:LIGY. V Podještědském derby nestačili svěřenci trenéra Hoftycha na svého rivala z Jablonce a prohráli 1:2. „V první půli jsme nehráli úplně dobře, ale v druhém poločasu si myslím, že jsme byli lepší,“ hodnotil porážku náš kapitán.

Jak bys zhodnotil dnešní derby?
Bylo to vyrovnané. Hodně soubojový zápas, vzhledem k počasí a terénu, to se dalo čekat. Bohužel domácí dali o gól více a vyhráli...

Kde hledat příčinu prohry? Možná rychle inkasovaná branka po vyrovnání?
Asi ano. V první půli jsme nehráli úplně dobře, ale v druhém poločasu si myslím, že jsme byli lepší. Bohužel po prakticky jedné situaci soupeře roh a následně inkasovaná branka. Předtím i poté jsme hráli dobře.

Bylo i vzhledem k terénu cílem hrát vysoké míče na dva útočníky? Snažili jste se nějak uzpůsobit taktiku?
My takhle hrajeme většinou, pokud tam máme Ramba s Rondićem. Nekomplikujeme si situaci a hrajeme dopředu. Samozřejmě na takovémto terénu je komplikovaná jakákoli kombinace, ale i kdyby bylo hřiště lepší, hráli bychom asi podobně.

V druhém poločase byly pasáže, kdy jste dostali Jablonec pod tlak, co chybělo k brance?
Bylo tam pár závarů a centrů, ale bohužel jsme tam nic nedotlačili. Jediná penalta nám pomohla...

Je prohra v derby velkým zklamáním?
Každá prohra je zklamáním. S Jabloncem jsme v této sezóně prohráli dvakrát, takže žádná hitparáda.

Jak výsledek utkání mrzí vzhledem k postavení v tabulce? Jablonec je jeden z našich přímých konkurentů o boj o evropské poháry.
Do konce je ještě hodně zápasů, snažíme se postupovat od utkání k utkání. Minule jsme měli co dělat s Teplicemi, naštěstí jsme vyhráli. Byli jsme šťastní za tři body i se soupeřem, který je v tabulce níže. Dneska jsme prohráli s Jabloncem, takže jsme smutní.