FC Slovan Liberec | Kapitán Pavelka: Proti Jablonci se nám nedaří, ale ve finále to můžeme zlomit
Menu Další Zavřít Zavřít
13.05.2015

Kapitán Pavelka: Proti Jablonci se nám nedaří, ale ve finále to můžeme zlomit

Martin Pešout
Teplice - I semifinálová odveta Poháru FAČR nabídla pořádné drama. Slovan si přes úvodní výhru 3:0 cestu do finále zkomplikoval, nakonec ale i přes porážku 1:3 v Teplicích postoupil. A přes fakt, že v ligové tabulce je až na 14. místě, může nadále snít o své cestě do pohárové Evropy. "Prioritou je záchrana v lize, ale vyhrát pohár je také pořádný úspěch. A to my rozhodně chceme," říká David Pavelka.

Přes porážku 1:3 jste postoupili do finále Poháru FAČR, v kabině asi prožíváte velkou radost…
Máme cíl pohár vyhrát, takže stále jsme na cestě a ještě nemáme splněno. Poslední krok je před námi.

David Pavelka
Kapitán David Pavelka v hlavičkovém souboji
Co bylo příčinou porážky?
Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale Teplice z první šance vstřelily gól. Do poločasu jsme inkasovali ještě jednou. Trochu nám chyběl klid v mezihře a v přechodové fázi. Jinak si myslím, že jsme hráli vcelku dobře.

Doma jste vyhráli nad Teplicemi 3:0, ale v odvetě jste se zapotili téměř až do konce. Nezatrnulo vám, když Teplice vedly o dva góly?
Za stavu 0:2 jsme znervózněli. Začali jsme odkopávat míče. Byli jsme pasivní, takže jsme to v hlavách měli. Ale nakonec jsme to zvládli.

Ve finále vás čeká Jablonec. Je to o to pikantnější?
Jablonec je rival a nedávno v lize jsme s nimi prohráli, takže jim máme co vracet. Letos jsme s Jabloncem neuhráli ani bod, nedali gól a naposledy snad ani nevystřelili na bránu. Ale finále se hraje na jeden zápas a věřím, že uspějeme.

V lize hrajete o záchranu, ovšem můžete vyhrát Pohár FAČR. Hodně kuriózní sezóna, že?
Prioritou je záchrana v lize, ale vyhrát pohár je také velmi dobrý úspěch a postoupili bychom znovu do pohárové Evropy, což se jeví při pohledu na tabulku docela úsměvně. Výhra v poháru by jinak samozřejmě byla náplast za letošní nepovedenou sezónu.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Kerda sport ZOO Liberec
Mediální partneři
Liberecká drbna Rádio Impuls