FC Slovan Liberec | Kdybychom dali gól, mohlo to být jiné, lituje stoper Karafiát
08.03.2018

Kdybychom dali gól, mohlo to být jiné, lituje stoper Karafiát

PRAHA/LIBEREC - Po lehkém zranění a absenci v jednom ligovém zápase se Ondra Karafiát vrátil do základní sestavy Slovanu. Bohužel ani jeho výkon nedokázal zabránit sešívaným v postupu do semifinále MOL Cupu. Liberec se naopak s tuzemským pohárem loučí. "Teď budeme fandit Slavii, aby pohár vyhrála," naráží na fakt, že nám Slavia může vítězstvím v Mol Cupu pomoci v pohárové matematice.

Co chybělo, aby Slovan odjížděl spokojenější?

Chybělo toho hodně. Zase jsme si před zápasem něco řekli a pak jsme, promiňte mi ten výraz, zesr***, hlavně v první půli. Ve druhé půli se to zvedlo. Měli jsme dobrý vstup do utkání. Dali jsme gól - nevím, jestli tam byl faul nebo ne, tak to nebudu hodnotit. U té penalty proti nám nevím, jestli to bylo ve vápně nebo ne. To nechám na rozhodčích. Z naší strany to ale bylo málo.

Čím si vysvětlujete matný výkon v prvním poločase?

Nástup byl dobrý. Vytvořili jsme si šance. Měli pár střel. Kdybychom dali gól, mohlo to být jiné. Potom nás položila ta penalta. Od toho se to celé odvíjelo. Před zápasem jsme si řekli, že jim nebudeme dávat příležitosti ke standardním situacím, protože mají vysoké hráče a umí toho využít. Pokud se nemýlím, tak jen v první půli měli více jak pět standardek. Pak se nemůžeme divit, že takovýto zápas nevyhrajeme.

Co padlo o poločase v kabině?

Nic hezkého. Poločasový proslov tam byl. Řekli jsme si, že nemáme co ztratit a horší to být nemůže. Po pauze se to zvedlo. Nevím, jestli díky nám nebo hře Slavie, která vedla 2:0 a lehce polevila, ale hráli jsme lépe.

V poháru je to konečná. Jaké jsou cíle pro ligu?

Budeme fandit Slavii, aby pohár vyhrála. My se musíme udržet minimálně tam, kde jsme. Pokud možno se dostat ještě výš a držet si pohárové příčky.

Bylo znát, že jste hráli proti týmu, který vedl Jindřich Trpišovský?

Jeho rukopis tam určitě byl. To, co chtěl po nás, chce teď i po nich. Často hráli míče za obranu. Snažili se hrát fotbal po zemi už od gólmana.

Byla motivace v podobě prémií od vedení či trenéra?

Ano, prémie byly vypsány. Na hřišti na to ale nemyslíte. Snažíte se ze sebe dostat to nejlepší. Ať už jsou vypsané prémie nebo ne. Chcete udělat vše pro vítězství. Dnes se to bohužel nepovedlo.