FC Slovan Liberec | Lepší když jsem to odnesl já, než aby to byl někdo z hráčů, říká trenér Trpišovský
Menu Další Zavřít Zavřít
19.08.2016

Lepší když jsem to odnesl já, než aby to byl někdo z hráčů, říká trenér Trpišovský

Dominik Jakubec
Larnaka - V výsledkem na půdě kyperského celku může být trenér Trpišovský spokojen. Už hůře však bude vzpomínat na moment, kdy byl vykázán na tribunu. "Naposledy se mi to stalo tak před patnácti lety v dorostu," vzpomínal kouč.

Už jste byl někdy vykázán na tribunu?
Myslím si, že to bylo v dospělém fotbale poprvé. Naposledy to bylo tak před patnácti lety v dorostu. Zkrátka jsem viděl deset minut z tribuny, mezi našimi fanoušky, takže jsem to alespoň mohl sledovat také z trošku jiné perspektivy, než obvykle. Naštěstí jsem byl i u naší brány a slyšeli mě gólman a stopeři. Takže to byla i trochu výhoda! (smích)

Vaše asistenty pak na lavičce čekal těžký úkol, museli dořídit nervózní závěr.
Nemohli jsme už střídat, dvě střídání jsme měli za sebou a to třetí bylo domluvené. Jak jsem říkal, byla to trochu výhoda. Asistenti dirigovali tým z jedné poloviny a já z druhé. Ale už to bylo hlavně na našich hráčích, jak se se situací vyrovnají.

Jak k celé situaci u střídačky došlo?
Doufám, že je to natočené, že to bude dobře vidět. Jejich hráč vběhl na naši střídačku a strčil do někoho z našich, já jsem se v první chvíli pokoušel uklidnit situaci, protože se sbíhalo mnoho hráčů. Stál jsem na místě, on šel proti mně a vrazil do mě. Nevím, jestli jsem do něj strčil nebo ne, ale v první fázi jsem stál a on mi dal jakoby čelem do hlavy, následně upadl. Snad to bude natočené a bude vše vidět. Bylo to hrozně nepřehledné, bál jsem se, aby někdo z našich hráčů nedostal červenou kartu. Hodně se to tam seběhlo, on do mě naběhl... udělal to chytře. Naštěstí jsem to odnesl já a ne nikdo z hráčů.

Takže jste vlastně týmu pomohl?
Já jsem se v tu chvíli opravdu lekl. Přilétl jejich hráč, kopl do lahví, všichni se okolo seběhli a běžel k němu Sýkorka, který už měl žlutou kartu. Nechtěl jsem, aby se tam něco stalo.

Jak byste jinak zápas zhodnotil?
Bylo to po všech stránkách hrozně náročné utkání. Klimatické podmínky byly pro nás hodně neobvyklé, hrozné vedro a vysoká vlhkost... Soupeř hrál výborně s balonem, my navíc do zápasu nevstoupili nijak dobře. Hráli trošku v jiném rozestavení, než jsme čekali, a nějakou dobu jsme se s tím srovnávali. Musím říct, že nás hodně podržel brankář Dúbravka, který vytáhl hned několik fantastických zákroků. Pak jsme se dostali do zápasu, dali jsme gól, měli i další šance. Byl to hodně otevřený zápas s mnoho šancemi na obou stranách. Skončilo to 1:0, což je skvělá pozice pro odvetu, ale dva hráči končili v křečích, podmínky tu byly zkrátka extrémní.

Šňůra výher Slovanu v předkole Evropské ligy trvá i nadále. Sedm utkání a sedm vítězství, to je skvostná bilance?
Nechci to zakřiknout, stále nám zbývá jeden krok. Byl bych nerad, kdyby z těch osmi zápasů pak byl jeden jediný s porážkou, který by nás stál postup. Je to hlavně zásluhou našich hráčů, kteří neskutečně pracují. Stále si myslím, že máme mužstvo spíš pro evropský fotbal, než pro ten český, což je na zápasech vidět. V první půli jsme se snažili hodně napadat a soupeře dostupovat, což zároveň tým stojí hodně sil. Navíc jsme z dosavadních sedmi zápasů v předkolech dostali jen minimum branek. Je to o týmovosti a tom, jak mužstvo v předkolech drží pohromadě.

Cílem pro vás bylo vyhrát a vstřelit gól, jste tedy spokojeni?
Před utkáním bychom tento výsledek brali všema deseti. Mladá Boleslav tu před lety prohrála 0:3, Spartak Moskva nad Larnakou také ani jednou nevyhrál. Na druhou stranu, dvakrát jsme trefili tyč. Klidně to mohlo skončit i s více vstřelenými brankami, když budu trochu neskromný. I když domácí měli samozřejmě také dost šancí. Výsledek je nakonec velmi dobrý.

V pátek slaví majitel klubu narozeniny a svátek, dá se říct, že jste mu dali dárek?
Ten jsme mu zatím pouze přiblížili a věřím, že to za týden dotáhneme. Nebude to nic jednoduchého. Je to zatím pouze poloviční dárek, skoro bych řekl, že jsme ho teď odeslali a příští čtvrtek ho v ideálním případě doručíme.

Jak těžké bude nyní přepnout na Brno?
Bude to samozřejmě složité. Zápas nás stál hrozně sil. U hrací plochy to vypadá trošku jinak, než z tribuny, hrací plocha je neustále kropená a vlhkost je pak obrovská. Ráno se vracíme do Liberce a v neděli už hrajeme. Program budeme muset trochu poupravit, bude to dost o pohovorech s hráči. Uvidíme, jak se kdo bude cítit. Je to neúprosné, v neděli hrajeme ligu, ve čtvrtek odvetu a v neděli opět ligu. Zátěž budeme muset trošku rozložit.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Partnersport Auto Koutek
Mediální partneři
Hitrádio Contact Hattrick