FC Slovan Liberec | Ligu čeká reprezentační pauza, v národních výběrech se objeví i pětice slovaňáků
Menu Další Zavřít Zavřít
03.10.2017

Ligu čeká reprezentační pauza, v národních výběrech se objeví i pětice slovaňáků

Lukáš Michalík
Liberec – Většina hráčů Slovanu se bude v nejbližších dnech pod vedením trenéra Trpišovského poctivě připravovat na další důležité ligové boje. Čtveřice fotbalistů ale bude mít jiný program, čeká je totiž jedna z nejpříjemnějších pracovních povinností – účast na srazu národního týmu.

Reprezentace do 21 let bojuje v kvalifikaci o účast na mistrovství Evropy v roce 2019, které bude hostit Itálie společně se San Marinem. Trenér Vítězslav Lavička nominoval na nadcházející utkání proti Chorvatsku také tři hráče Slovanu. Český tým se s Chorvaty utká 9. října ve Varaždinu a šanci zasáhnout do zápasu mají Matěj Pulkrab, Jiří Kulhánek a také Karel Knejzlík, který z našeho týmu hostuje v druholigovém Hradci Králové. České mužstvo vstoupilo do kvalifikačního cyklu domácí remízou s Běloruskem, o výhru přitom „lvíčata“ přišla až v nastaveném čase.

Ve výběru kouče reprezentační dvacítky Karla Krejčího na utkání Elitní ligy proti Polsku a Anglii figuruje talentovaný záložník Filip Havelka. Nového projektu organizovaného Německem se účastní osm vybraných evropských zemí. Utkání s Polskem se uskuteční 6. 10. ve Vrchlabí, o čtyři dny později se Češi představí v St. George ́s Parku proti domácí Anglii. Dvacítka zatím v rámci Elitní ligy odehrála dvě utkání. V Portugalsku Krejčího svěřenci zvítězili přesvědčivě 3:0, doma naši mladíci remizovali s Německem 2:2.

V následujících dnech oblékne reprezentační dres také nadějný útočník Martin Graiciar. Trenér národního týmu do 19 let Luboš Kozel kmenového hráče italské Fiorentiny dodatečně zařadil do nominace pro přípravné duely s Anglií a Řeckem. Češi nejprve 6. 10. hostí ve Znojmě Angličany, o dva dny později pak na Slovensku změří síly s Řeky.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Libea Niosport
Mediální partneři
Beat radio RCL