FC Slovan Liberec | Lukáš Bartošák definitivně hráčem Slovanu
Menu Další Zavřít Zavřít
03.07.2015

Lukáš Bartošák definitivně hráčem Slovanu

Lukáš Váňa
Lukáš Bartošák podepsal se Slovanem tříletou smlouvu. Do kabiny Slovanu tak přichází další hráč, který v minulé sezóně oblékal dres Žižkova, se kterým se do dneška dojednávaly podmínky přestupu.

Trenér Jindřich Trpišovský má v kabině další známou tvář ze svého předchozího působiště. Mimochodem, Bartošák i Folprecht byli u toho, když nás Viktorka vyřadila ve třetím kole domácího poháru v sezóně 2013/2014. Jindřich Trpišovský jako tehdejší trenér Žižkova poslal na hřiště jak Zdeňka Folprechta, tak i Lukáše Bartošáka. Oba byli v základní sestavě a pomohli svému týmu postoupit po pokutových kopech.

Lukáš Bartošák se narodil 3. července 1990 a je odchovanec moravského Brumova. Dnes pětadvacetiletý fotbalista hrál v útoku i v záloze. Nejlépe se ale cítí na levé straně obrany, kam jej na Žižkově postavil trenér Trpišovský. "Píšu pravou rukou, ale do míče kopu levačkou. Pravou mám myslím obstojnou, levačka je ale určitě silnější," popisuje mladý bek, který se Slovanem podepsal tříletou smlouvu.

Lukáš Bartošák v dresu Slovanu
Lukáš Bartošák už v dresu Slovanu s číslem 26
Brumov, Hlučín, Karviná, Žižkov. To jsou kluby, kde působil v dospělém věku. Z divizního Brumova jej vytáhli do druhé ligy. V té vyzkoušel tři kluby a odkopal pět sezón, až jej osud zavál do Liberce. "Je to pro mě veliká výzva. Samozřejmě se chci porvat o základní sestavu, to je teď můj veliký cíl," říká Bartošák.

Liberec se mu líbí. "Je to hezké město. Párkrát jsem tu byl lyžovat a byl jsem i v aquaparku. Hlavně jsem ale přišel za fotbalem. Jedním z důvodů mého přestupu je osoba trenéra Trpišovského. Líbí se mi, jaký fotbal hraje. Vím, co po mně chce. Hlavní důvod jsou ale evropské poháry. Ty k Liberci patří a já bych si je hrozně rád zahrál," popisuje důvody svého přestupu. A že na jeho místě hraje zkušený Jiří Fleišman? "Je to výborný hráč, já se chci ale o místo v sestavě poprat. Je to moje motivace. Věřím, že dostanu šanci se ukázat," říká Bartošák odhodlaně.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Seco GROUP SMC
Mediální partneři
Rengl Beat radio