FC Slovan Liberec | Lukáš Vácha lituje výkonu v prvním poločase, na penaltu si věřil
23.08.2012

Lukáš Vácha lituje výkonu v prvním poločase, na penaltu si věřil

Lukáš Šonský, Radek Barkman
L I B E R E C - Náš tým se v souboji čtvrtého předkola Evropské ligy s Dněpropetrovskem pořádně nadřel. Ukrajinský tým vedl o dvě branky, Slovan však nakonec vydřel alespoň remízu. V závěru zápasu vyrovnal z pokutového kopu Lukáš Vácha.
Jak bys zhodnotil čtvrteční zápas? S remízou asi nakonec musíte být spokojeni.

Spokojeni jsme, podle vývoje zápasu určitě. V první půli nám soupeř předvedl, jak se hraje moderní fotbal. Výsledek 2:2 je pro nás nakonec příznivý.

Dněpropetrovsk vás v prvním poločase jasně přehrával, čím si to vysvětluješ?

Bohužel jsme všichni přišli na trávník s tím, že se budeme nechat napadat a nehrát to, co bychom chtěli. Celá první půle byla z naší strany špatná. Každý z nás, kdo dostal balon, ho hnedka ztratil. Bylo to asi v hlavách.

Prohrávali jste už 0:2, ale dokázali jste se vzchopit. Kde přišel zlom?

Do druhé půle jsme nevstoupili nejlépe, soupeř zvýšil vedení. Ale nesložili jsme zbraně. Začali jsme být aktivnější. Mám pocit, že oni pak trošku polevili. Věděli jsme, že jestli s výsledkem nic neuděláme, tak je úplný konec.

Věřil sis na penaltu v závěru?

Už když jsem na ní šel, tak jsem věděl, že jí proměním. Honza Nezmar mi akorát řekl, ať jsem v klidu. Já věděl, že jí dám k tyči. Byl jsem přesvědčený o tom, že z toho bude gól.

Jak vidíš šance Slovanu na postup?

Jsme teprve v polovině. Škoda těch dvou branek, co jsme dostali. Když tam ale neinkasujeme a vstřelíme branku, tak postupujeme.