FC Slovan Liberec | Matyáš Kozák: Gólem jsem si splnil dětský sen, bohužel má hořkou chuť
14.08.2022

Matyáš Kozák: Gólem jsem si splnil dětský sen, bohužel má hořkou chuť

Praha/Liberec - Do druhého poločasu nastupoval s cílem dát gól. To se mu povedlo hned po třech minutách. Zároveň se jednalo o jeho první ligový gól. Bohužel žádný další už on ani tým nepřidal a s Pardubicemi tak Slovan prohrál 1:2. "V dalších šancích mi chyběl klid v zakončení," smutnil Matyáš Kozák po zápase.

Jak bys zhodnotil utkání?

Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Byl tam tlak, byly tam šance, které jsme nevyužili. Pardubice nás potrestaly dvěma rychlými góly na konci poločasu a pak už to bylo těžké. Chtěli jsme po poločase udělat změny a otočit to, což se nám bohužel nepovedlo.

Co se stalo na konci toho prvního poločasu?

Těžko říct. Musíme se podívat na video. Myslím si, že jsme byli málo agresivní a hráli příliš profesorsky. Pardubice nás za to potrestaly.

S čím jsi nastupoval do druhého poločasu?

Šel jsem tam s tím, abychom dali rychlý gól, vytvářeli si tlak a výsledek otočili.

Dát rychlý gól se ti povedlo. Co chybělo, aby se ti povedlo přidat další?

Trochu klidu. Měl jsem v hlavě nějaké řešení, které jsem nedotáhl, takže určitě klid v zakončení.

Byl to tvůj první ligový gól. Jaké jsou pocity?

Dát v lize gól byl můj dětský sen, který jsem si tímto splnil. Bohužel si neodvážíme tří body, takže má trochu hořkou chuť, ale jsem za něj rád.

Závěr utkání byl z naší strany poněkud nervózní. Čím si to vysvětluješ?

To si úplně nemyslím. Dali jsme nahoru Maxe (Talovjerova pozn. red.) a chtěli to dotáhnout. Bylo to o dlouhém nákopu a souboji, abychom z toho něco vytěžili. Neřekl bych tedy, že to bylo zmatené, blížil se konec utkání a chtěli jsme to dotáhnout silou.