FC Slovan Liberec | Milan Baroš: Fotbal umí být někdy i krutý
16.09.2016

Milan Baroš: Fotbal umí být někdy i krutý

Baku - Na první gól s notnou dávkou štěstí nahrál, o druhý se sám postaral. Kapitán Milan Baroš byl na hřišti Karabachu jednou z nejvýraznějších postav. Už pouze ze střídačky však sledoval, jak soupeř nakonec v poslední minutě nastavení vyrovnal na konečných 2:2. "Je to nešťastné, ale i bod se může ve finále počítat," ví zkušený útočník

Je podle tebe dělba bodů po průběhu utkání zasloužená?
Fotbal je někdy krásný, někdy krutý. Dneska se nám nepovedlo udržet vedení. Ten bod je ale zasloužený. Oni hráli výborně především v první půli. V druhém poločase jsme se jim trochu vyrovnali, začali jsme víc kombinovat a napadat. Obraz hry se trochu změnil. Dali jsme dva góly, kdybychom měli tři body, bylo by to asi trošku šťastné. Byly by důležité, ale i bod se může ve finále počítat.

Na soupeře jste chtěli vlétnout, ale takhle rychlou branku jsi asi sám nečekal?
Takhle rychlý gól nečekal nikdo. Každý si to jenom přeje, každý říká, že bychom chtěli dát rychlý gól a nám se to dneska povedlo v rekordním čase. Myslím, že nám pomohl. Je škoda, že jsme je nechali docela brzy vyrovnat. Když jsme byli ve vedení, byli nervóznější a dalo se s nimi hrát líp. Takže říkám, zasloužený bod asi pro obě strany.

Mohl bys rekordní gól popsat?
Jejich hráč to špatně přihrál. My jsme šli napadat rozehrávku, špatně rozehrál, balon netrefil. Já jsem si to sebral, šel do kličky, trochu se štěstím se to odrazilo k Sykymu a ten to proměnil."

Včera jsi hrál svůj třetí zápas ve skupině Evropské ligy a dal jsi třetí gól. Víš o této statistice?
To jsem ani nevěděl, ale jsem za to samozřejmě rád.

Nutno dodat, že čtvrteční gól nebyl z kategorie těch nejnáročnějších.
Uhýbal jsem, snažil jsem se nebýt v ofsajdu. Střela Egona byla tečovaná od soupeře, gólman to na poslední chvíli vytáhl z čáry před sebe a já se jen snažil trefit bránu. Dorážka už byla de facto jednoduchá.

Může být tento bod i přes bezprostřední zklamání cenný vzhledem k postupové matematice?
Myslím si, že to tu budou mít všichni těžké. Bod může hrát roli. Pro nás by bylo samozřejmě lepší, kdybychom tady vyhráli a doma s nimi třeba remizovali. Takhle je musíme doma porazit, pokud chceme bojovat o postup. Škoda, že jsme dneska nezvládli za 3 body. Je to ale první zápas, bod zvenku... Alespoň pro bod jsme si jeli a máme ho, takže musíme být spokojeni, i když vyrovnání přišlo v závěru.