FC Slovan Liberec | Milan Baroš se upsal Slovanu! Hlavně chci pomoci týmu na hřišti, říká
Menu Další Zavřít Zavřít
13.07.2016

Milan Baroš se upsal Slovanu! Hlavně chci pomoci týmu na hřišti, říká

Dominik Jakubec
Liberec - Po středeční zdravotní prohlídce mohl Slovan oficiálně ohlásit zvučnou posilu. Milan Baroš podepsal U Nisy roční smlouvu a dokonal tak přestup, který od úterý zaplnil sportovní média. Slovan získal do svých řad vítěze Ligy mistrů nebo nejlepšího střelce mistrovství Evropy 2004.
Od příchodu velezkušeného útočníka si trenér Jindřich Trpišovský mnoho slibuje. „Už jsem to určitě někde říkal, málokdo mohl zvenčí vidět, jak důležitý pro nás byl Marek Bakoš. Svými zkušenostmi přinášel na mužstvo určitý klid. Ve chvíli, kdy jsme ho ztratili, bylo jasné, že musíme najít někoho, kdo tuto roli převezme. Od začátku jsme na ni měli vytipovaného Milana a jsme rádi, že se i přes zájem ostatních klubů rozhodl pro nás,“ říká.

Sám Milan Baroš přiznává, že první impuls k přestupu pod Ještěd přišel právě ze strany našeho kouče. „První kontakt přišel od trenéra Trpišovského zhruba měsíc a půl zpět. O variantě příchodu do Slovanu jsme se bavili, ale byl jsem pod smlouvou v Boleslavi a proto jsme se dohodli, že tomu necháme čas. Teď se varianta, že bych přestoupil, znovu objevila a já se rozhodl, že bych to chtěl zkusit a za Slovan hrát,“ popisuje.

S vedením se dohodl na ročním působení. „Smlouvu má na příští sezonu a věřím, že nás to dohromady bude tak bavit, že tu Milan stráví ještě delší čas. Věřím, že nám pomůže nejen v kabině, ale také na hřišti svými zkušenostmi. Získali jsme v něm velkou osobnost," prozrazuje Jan Nezmar.

Na stadion U Nisy rozhodně nepřichází bez motivace. „Kdybych neměl cíle, bylo by zbytečné hrát. Líbilo se mi, jak se mnou trenér jednal na rovinu. Přesně mi řekl, co po mně chce, jak si to představuje, a to mě lákalo. Vím, že je tu mladá kabina, a tam bych třeba také mohl pomoct, ale hlavně chci pomoci týmu na hřišti,“ vysvětluje Baroš.

Podobné role očekává od útočníka také trenér Jindřich Trpišovský. „Je to člověk, který toho ve fotbale dokázal ve své hráčské kariéře možná nejvíc z českých fotbalistů. Vyhrál Ligu mistrů, je to zkrátka obrovská studnice zkušeností. Věřím, že nám pomůže i v kabině určitým vůdcovstvím a mentorstvím.“

Spolu s týmem by vítěz Ligy mistrů ze sezony 2004/05 rád opět okusil evropské poháry. „Základní cíl je pro nás jasný, pokusit se postoupit do základní skupiny Evropské ligy a co nejlépe si vést také v lize.“ A jaké jsou jeho osobní cíle? „Věřím, že dostanu víc prostoru než třeba v loňské sezoně. Pro mě je teď hlavní, abych zůstal zdravý, pak budu moct klubu naplno pomoci,“ dodává s pokorou.

I přes středeční podpis smlouvy se k novým spoluhráčům připojí až příští týden. Podle Jana Nezmara to ale žádnou velkou komplikaci neznamená. „Věřím, že do týmu zapadne rychle a stane se nejen jeho nedílnou, ale také jednou z těch nejdůležitějších součástí,“ říká sportovní ředitel.

Sám Baroš se nebojí, že by mezi spoluhráče nezapadl. „Je to pro mě zatím trochu neznámé prostředí. Znal jsem akorát Daniela Bartla z Mladé Boleslavi. Ale ve své kariéře už jsem vystřídal spoustu kabin, vím, co mohu očekávat, a doufám, že si s klukama k sobě najdeme cestu,“ usmívá se.

Pro fanoušky má na závěr jeden jasný vzkaz: „Udělám maximum pro to, abychom všichni mohli být šťastní a tuhle sezonu si užili. Snad budeme společně úspěšní,“ uzavírá.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Jizerské pekárny Avej Vending
Mediální partneři
rtm plus Náš region