FC Slovan Liberec | Mohli jsme vyhrát, bod ale bereme, míní kapitán Coufal po zápase v Plzni
11.03.2018

Mohli jsme vyhrát, bod ale bereme, míní kapitán Coufal po zápase v Plzni

Tomáš Honzejk
PLZEŇ/LIBEREC - Byl to velice zajímavý duel plný šancí na obou stranách. Vždyť na střely to bylo podle statistik 15 ku 27 ve prospěch našeho týmu. Výkon se opět zvedl až po přestávce, kdy jsme Plzeň zatlačili a dlouhou dobu je nepustili z jejich poloviny. "Víme, že jsme silní v kombinaci a dokážeme zatlačit kohokoliv v lize," je spokojený s kombinační hrou kapitán týmu Coufal.

S čím jste šli do druhé půle, kdy jste Plzeň zatlačili a přibližně 20 minut ji nepustili z její poloviny?

S čím chcete jít do druhého poločasu, když prohráváte 2:1? Šli jsme na hřiště s tím, že nemáme co ztratit a chceme dát gól nebo dva. Chtěli jsme srovnat nebo vyhrát. Dlouho nikdo Plzeň nezatlačil u nich doma. Dlouho jsem neslyšel, že by zde fanoušci pískali na vlastní tým. Můžeme být hrdí, jak jsme odehráli druhou půli. Zaslouženě jsme vyrovnali a alespoň bod si vezeme domů.

Trenér Holoubek řekl, že bodů šlo odvézt více. Máte stejný názor?

Myslím si, že ano. Měli jsme tam spoustu nedotažených šancí. Vlivem nezkušenosti, terénu nebo nešikovnosti v nějakých situacích jsme to nedohráli. Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že si odvezeme bod, tak bychom ho brali. Vzhledem k průběhu utkání, hlavně tedy druhého poločasu, se to ale dá brát i jako ztráta.

Už na Spartě jste měli výrazně lepší druhý poločas, kde to na body nestačilo. Inspirovalo vás, že se můžete rovnat s největšími kluby v Česku?

My víme, že jsme silní v kombinaci a dokážeme zatlačit Slavii nebo Spartu. Teď jsme si to dokázali i v Plzni. Když se nám ale nepovede první poločas a máme manko, tak je to těžké. Na Spartě se nám nepovedlo dát gól na 1:1 a nic jsme ze zápasu nevytěžili. Tady se nám to povedlo. Plzeň jsme přehrávali a mohli i zvítězit. Zároveň jsme ale pokorní a ten bod bereme, protože Plzeň měla za stavu 2:2 také příležitosti na vstřelení branky. Odsud se body nevozí lehce a my jsme za něj rádi.

Po vyrovnávacím gólu jste hned inkasovali, stejně jako proti Karviné. Může za to nezkušenost týmu?

Já si nemyslím, že je to nezkušeností. To jsou hloupé, individuální chyby. My hrajeme fotbal od 6 let. Tohle není nezkušenost, že jim to ´namažeme´ takhle na nohu a oni jdou sami na bránu. Až poté jsme zjistili, že to byl gól z ofsajdu. K tomu se ale nechci vyjadřovat. My si ty góly dáváme v podstatě sami. Proti Karviné jsme šli do souboje hloupě nohou. Tady jim zase přihrajeme rovnou do brejku, když máme míč na noze. Tyto chyby nás bohužel srážejí. Musíme se jich v dalších zápasech vyvarovat, protože by nás to mohlo stát i ten bod a mohli bychom prohrát.

S ohledem na již zmiňovaný gól z ofsajdu. Jaký máte názor na video, aby bylo ve všech zápasech ligy?

Nám se to vymstilo i teď v poháru se Slavií. Když má být video, tak by měly být podmínky pro všechny stejné a ne aby bylo video jen v jednom vybraném zápase z kola. Buď má být na všech zápasech nebo nikde. Aby nedocházelo k situacím, že jedno kolo to někomu pomůže a druhému uškodí a v dalším kole to není vůbec. Video za mě ano, ale musí být tento projekt dotažen do konce.