FC Slovan Liberec | Museli jsme se soustředit jen na sebe, vysvětloval po zápase v Mödlingu Milan Baroš
Menu Další Zavřít Zavřít
29.07.2016

Museli jsme se soustředit jen na sebe, vysvětloval po zápase v Mödlingu Milan Baroš

Dominik Jakubec
Mödling - Premiéru v soutěžním utkání v dresu Slovanu si možná Milan Baroš představoval jinak. Duel s Admirou poznamenalo tolik přerušení, kolik ještě sám během jediného zápasu v kariéře nezažil. "Bylo to zláštní, pět minut hrajete a patnáct čekáte," divil se zkušený forvard.

Zažil jsi během své bohaté kariéry podobné utkání?
Zažil jsem, že světla během zápasu. Ale třikrát? To ještě ne. Bylo to takové zvláštní utkání. Pět minut hrajete, potom patnáct minut čekáte... Naštěstí jsme to ale i přes veškeré pauzy zvládli a vyhráli jsme 2:1.

Mohla přerušení nějak ovlivnit výsledek?
Bylo to pro oba týmy stejné. Je to také limitovalo, že určitým způsobem vypadli z tempa. Pro fotbal to rozhodně nebylo ideální. Pro nás to možná bylo lepší v tom, že jsme už potom vedli, oni museli hrát nějakém rytmu a my se naopak mohli sjednotit, říct si jak budeme hrát a načerpat síly.

Do toho přišlo zranění rozhodčího a vpád diváka na plochu...
Co k tomu vůbec říct? Snažil jsem se to okolo moc nevnímat. Diváka na hřišti jsem vidět až na poslední chvíli, u rozhodčího jsem si nevšiml, že málem zkolaboval. Museli jsme se soustředit hlavně na sebe.

Poprvé jsi nastoupil do soutěžního utkání za Slovan. Byl jsi se svým výkonem spokojen?
Jsem s klukama teprve týden, seznamuji se s nimi a poznávám nový klub. Jsem rád, že jsem si mohl nějakou chvíli zahrát. Postupně se do toho budu dostávat. V první řadě jde hlavně o týmový výsledek a postup z dvojutkání do dalšího kola, a pro to jsme udělali velmi důležitý krok. Pro ten jsme sem jeli.

Překvapilo tě, jak vypadala hra našeho týmu? Oproti přípravě zde totiž byl vidět značný kontrast.
Příprava asi nebyla ideální. Vyhráli jsme jen velmi málo zápasů. Říkali jsme si, že to čtvrtečním zápasem musíme nakopnout. Věděli jsme, že nás čeká silný a rozehraný protivník, který měl za sebou už šest soutěžních zápasů. Ale vstoupili jsme do toho dobře. Možná až na deset patnáct minut v první půli, kdy jsme jim přenechali iniciativu, jsme odehráli dobrý zápas a zaslouženě vyhráli.

Co výsledek 2:1 na hřišti soupeře před odvetou znamená?
Neznamená to téměř nic. Oni dokázali vyhrát v Myjavě 3:2. Výsledek je samozřejmě fantastický, slibný pro odvetu, ale stále nic neřeší. Musíme zůstat koncentrovaní a zvládnout i středeční odvetu.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Kitl Immergas
Mediální partneři
Radio Blaník Liberec Beat radio