FC Slovan Liberec | Musíme začít makat a hrát ten náš poctivý běhavý fotbal, uvědomuje si kapitán Coufal
Menu Další Zavřít Zavřít
08.04.2018

Musíme začít makat a hrát ten náš poctivý běhavý fotbal, uvědomuje si kapitán Coufal

Matěj Pavelka
L I B E R E C - Přestože Slovan v utkání proti Teplicím vedl, opakoval se stejný scénář jako na podzim, kdy soupeř výsledek otočil ve svůj prospěch a zvítězil 2:1. Velmi těžce to nesl kapitán Vladimír Coufal, v mixzóně mezi novináři se ukázal jako správný vůdce, když hledal chyby jen u sebe a svých spoluhráčů. "Vyžrali jsme si to až do dna, teď musíme spadnout zase zpátky na zadek a začít makat," nešetřil kritikou pravý obránce Slovanu.

Čím si vysvětluješ to, že to herně nešlo tak jako v předchozích zápasech?

Nehráli jsme náš fotbal, málo jsme běhali, soupeř byl hodně agresivní. Očividně se na nás dobře připravili, protože jejich krajní záložníci se stahovali s námi a potom bránili v šestičlenné obrané linii. Tímhle nás dost vysílili a nám nezbylo moc sil na závěrečný tlak. Musíme si přiznat, že Teplice vyhrály dnes zaslouženě.

Herně vám to moc nešlo, ale nezamrzí to více, když vedete a prohrajete?

Samozřejmě, ale nelze mít to štěstí pořád. Už na Slovácku jsme měli velké štěstí, když se Zajíc netrefil do prázdné brány. Když tomu štěstí nejdete naproti a hrajete jako my dneska, tak se vás pustí jako dnes nás. Vyžrali jsme si to až do dna, teď musíme spadnout zase zpátky na zadek a začít makat.

Myslíš, že konec zápasu vás vytrestal za přístup, jak jsi zmínil?

Myslím si, že ano. O poločase jsme si říkali, že hrajeme hrozně a do toho druhého jsme vstoupili o něco lépe. Jenže pak jsme si nechali dát ty dva nesmyslné góly… Nevím co víc k tomu říct.

Čím si to vysvětluješ? Nezkušeností týmu?

Určitě ne, nejsme mladí a nezkušení, ale naopak jsme toho všichni dost odehráli. Spíš jsme zpohodlněli a mysleli si, že se Teplice porazí samy. Bylo to jen o nás, a my to nezvládli.

Nemrzí to o to víc, když soupeři v boji o evropské poháry taky ztratili? Mohli jste jim trochu utéct...

Vím akorát o vítězství Sparty a Slavie, na ostatní jsem se nedíval, protože po takovém zápase na to vůbec nemám náladu. Ale tím líp, alespoň se na nás nedotáhli. Ale je to hrozný, doma nepohrajete nevím jak dlouho a pak se takhle trápíme s Teplicemi.

Co bys řekl k těm dvěma inkasovaným gólům? Oba je dali hráči menšího vzrůstu...

Je to chyba, když nedostoupíme centr, a pak tam takhle vletí a dá nám gól. Klobouk dolů, že to takhle trefil. Musím se na to ještě podívat na videu, teď úplně nevím co se tam stalo.

Příště se U Nisy představí Slavia, příležitost na revanš?

Určitě, ale jestli budeme hrát takhle, tak dostaneme bůra. Musíme začít od znova, začít makat a hrát ten náš poctivý běhavý fotbal.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Kitl La Piazza
Mediální partneři
Rádio Impuls Rengl