FC Slovan Liberec | Na penaltu jsem si věřil, usmívá se po utkání jediný střelec Marek Jarolím
Menu Další Zavřít Zavřít
17.07.2014

Na penaltu jsem si věřil, usmívá se po utkání jediný střelec Marek Jarolím

Dominik Jakubec
Košice – Jedinou brankou z penalty nakonec Marek Jarolím rozhodl o vítězství našeho týmu nad Košicemi v úvodním utkání druhého předkola Evropské ligy. Do odvety si tedy Slovan vytvořil dobrou pozici. „Ale také jsme viděli, že je na čem pracovat,“ tlumí nadšení liberecký záložník.

Marku, jak utkání na půdě Košic hodnotíte?
V pohárové matematice je výhra 1:0 na půdě soupeře samozřejmě dobrá. Ale zápas nám také ukázal, že je na čem pracovat a co zlepšovat.

Co vaší hře chybělo?
V prvním poločase jsme měli i některé dobré momenty. Špatně jsme řešili některé situace. Nevím, zda to bylo nerozehraností nebo něčím jiným. Ale v jiných zápasech musíme být v tomto ohledu mnohem úspěšnější. Musí se zlepšit mezihra. Často tam míče létaly poněkud do prázdna. Ale první zápas bývá vždy taková neznámá, nikdo neví, co od toho čekat. Musíme být spokojeni s vítězstvím a tím také dobrou pozicí před odvetou.

Bylo tedy znát, že se jednalo o první zápas sezony?
Házet to vyloženě pouze na to, to nechci. Ale roli to hrát mohlo. Těžko říct, to se uvidí, jak budeme vypadat v dalších duelech. Věřím, že nám vítězství pomůže a bude to lepší a lepší.

Byl jste určen na penaltu předem?
Poslední dobou jsem je kopal i v lize, tak jsem to vzal na sebe a věřil jsem si. Gólman Tofiloski byl velký, zvlášť když roztáhl ruce, ale i tak jsem naštěstí dokázal dát gól.

Co říkáte na fanoušky, kteří vás přijeli z Liberce podpořit?
Fandili super. A celkově byla atmosféra moc dobrá. Bylo tu dost lidí, kteří fandili naplno, navíc tu byly ideální podmínky, včetně počasí a hřiště, takže mám ze zápasu dobrý pocit.

Jak velký krok jste podle vás udělali k postupu?
Je to rozhodně dobrý první krok. Ale bude záležet na tom, jak zvládneme domácí odvetu. Ale věřím, že i tu zvládneme a postoupíme.

Zdánlivě jste měli jako hlavní cíl udržet nulu. Bylo to tak?
Chtěli jsme nulu, i proto, že se nám to v přátelácích příliš nedařilo. Kromě nuly vyšla také vstřelená branka, což je ideální situace. Ale Košice ukázaly, že mají také nepříjemné hráče, doma nás tedy nečeká nic lehkého.

Co bylo důvodem toho, že vám v zápase trochu váznula souhra?
Když to tak proberu, i na jaře byly zápasy, ve kterých jsme sice výsledek uválčili, ale souhra drhla. Musíme na tom stále pracovat a zlepšit výber místa. Když už se nám totiž podařilo dát jednu dvě dobré přihrávky, vyšly z toho zajímavé šance.

Nabádal vás trenér Slovák k ofenzivnějšímu pojetí hry?
Jednalo se o pohárový zápas, navíc o první v sezoně, takže se nějaké ofenzivní kusy příliš čekat nedaly. Musíme se postupně zlepšovat a dopracovat se k tomu.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Pneu Hnídek FCC
Mediální partneři
Radio Blaník Liberec Beat radio