FC Slovan Liberec | Na půdě liberecké juniorky se představí poslední tým tabulky
08.09.2013

Na půdě liberecké juniorky se představí poslední tým tabulky

Liberec – Minulé kolo liberecké juniorce nevyšlo, prohrála v Jihlavě 1:2. Nyní však dostane příležitost toto zaváhání napravit. Do Liberce totiž zavítá poslední tým soutěže, FK Fotbal Třinec. Zápas se hraje v pondělí 9. září na Městském stadionu v Liberci od 13h.

FK Fotbal Třinec U21

Třinecká juniorka je posledním z trojice nováčků, kteří od této sezony nastupují v juniorské lize. Vstup do soutěže se jí však zatím vůbec nedaří, ze zmíněného tria je na tom jasně nejhůře.

V osmi dosavadních zápasech dokázal náš příští soupeř vybojovat pouze čtyři body, díky čemuž je v tabulce juniorské ligy až na posledním místě. Poprvé bodoval až v 6. kole doma se Slováckem, kdy uhrál bezbrankovou remízu. Třinecký tým selhává hlavně v defenzivě, v počtu obdržených branek ho překonává pouze juniorka Bohemians. Liberec si však přeci jen musí dát na Třinec pozor, protože ten svou jedinou dosavadní výhru vybojoval v minulém kole. V něm s přehledem přehrál Táborsko 3:0, na což by v Liberci velmi rád navázal. Zajímavostí je, že pouze v jediném zápase nedokázali třinečtí hráči vstřelit branku, a to právě v již zmíněné remíze se Slováckem. Proto není dobré jejich ofenzivu podceňovat.

O třetinu z celkových devíti třineckých branek se postaral Dennis Christu, je tak jasně nejlepším střelcem svého týmu. Žádnému z dalších třineckých fotbalistů se dosud nepodařilo skórovat vícekrát než jednou. Třinecká obrana dokázala udržet čisté konto pouze dvakrát, proto můžeme očekávat, že zápas jistě přinese gólovou podívanou.

Poslední zápas FK Fotbal Tříec U21

FK Varnsdorf U21 – FC MAS Táborsko U21 3:0 (1:0)

Branky: 20. Dennis Christu, 77. Martin Vlachovič, 87. Marek Kyselý

ŽK hráčů Třince: Preči

Sestava Třince: Buba - Sporysz, Samek, Preči, Musiol - Hála, Voves (62. Vlachovič) - Švábík, Kyselý, Dostál - Christu (85. Machala)

FC Slovan Liberec U21

V předehrávce 22. kola juniorské ligy na půdě Jihlavy přišel Liberec o sérii dvou vítězných utkání v řadě. Domácí rychle otevřeli skóre, již v 6. minutě se trefil Demeter. Na tuto branku ještě dokázali liberečtí fotbalisté odpovědět, ve druhém poločase však již tahali za kratší provaz a několikrát je musel zachraňovat brankář Zoul. O body nakonec přišli deset minut před koncem, kdy liberecká obrana špatnou rozehrávkou nabídla příležitost Teplému, který se v samostatném úniku nemýlil.

Po porážce v Jihlavě klesla juniorka na 8. místo v tabulce. O vyrovnanosti juniorské ligy však svědčí to, že stejně bodů mají i 6. Ostrava a 11. Slovácko. Každý bodový zisk či ztráta tak mohou znamenat značný posun kterýmkoliv směrem. I nadále platí liberecká obrana za jednu z nejlepších v soutěží, méně branek obdržela pouze vedoucí dvojice Mladá Boleslav a Brno. S dvanácti vstřelenými brankami však ofenziva Slovanu spadá spíše mezi podprůměr. Zápas s Třincem skýtá dobrou možnost tuto statistiku vylepšit.

I nadále vévodí klubové střelecké statistice Djika Douglas Hugues se třemi brankami, na paty mu šlape Martin Jánošík se dvěma brankami. V bráně nastoupil v minulém zápase po několika zápasech Martin Zoul, prohře však ani přes velmi dobrý výkon zabránit nedokázal. Nikdo z hráčů není ohrožen karetním trestem, trenér David Vavruška tak může nasadit nejsilnější možnou sestavu.