FC Slovan Liberec | Na úvod kyperského soustředění Slovan vyzve rakouskou Austrii Vídeň
Menu Další Zavřít Zavřít
25.01.2018

Na úvod kyperského soustředění Slovan vyzve rakouskou Austrii Vídeň

Matěj Pavelka
LIBEREC/KYPR - Slovan odehraje v přípravě na Kypru celkem tři zápasy. V pátek od 14:00 středoevropského času čeká liberecké fotbalisty v Larnace první přípravné utkání, a to proti loňskému vicemistrovi rakouské ligy - vídeňské Austrii.

Klub z hlavního města Rakouska Vídně patří mezi nejúspěšnější týmy tamní ligy, historicky je to druhý nejúspěšnější klub za městským rivalem - Rapidem. Během 106 let existence mají na kontě "Fialky" jak se jim v Rakousku říká, 24 prvenství v lize (naposledy 2013), 27 prvenství v rakouském poháru a 6 triumfů v rakouském superpoháru. Další veliký úspěch je postup do finále poháru vítězů pohárů v sezóně 1977/1978, kde podlehli RSC Anderlechtu.


Logo Austrie Vídeň

Fialovo-bílý dres v minulosti oblékalo hned několik českých hráčů jako Matthias Sindelar, David Lafata, Libor Sionko nebo Tomáš Jun. V současnosti Austrii patří český obránce Patrizio Stronati. V minulé ligové sezoně skončil vídeňský klub na druhém místě za Red Bull Salzburg o 18 bodů. V loňském ročníku Evropské Ligy se v základní skupině Austria setkala s Viktorií Plzeň, které jednou podlehla a jednou se oba kluby rozešly smírně. V pohárech se ještě vídeňský klub setkal se Spartou a naším sousedem z Jablonce.

V aktuálně probíhající ligové sezoně figurují vídeňští fotbalisté v desetičlenné tabulce na 6. místě. Letos se náš soupeř představil v základní skupině Evropské Ligy, utkal se proti silným soupeřům: AC Milán, AEK Atény, Rijeka a Austria skončila poslední ve skupině.

Jak si Slovan poradí s vicemistrem rakouské Bundesligy a účastníkem základní skupiny Evropské Ligy uvidíme v pátek od 14:00 našeho času.

Dále se Slovan na Kypru utká s Partizanem Bělehrad (29.1. od 15:00) a ruskou Ufou (3.2. od 17:30).


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Penzion Eva Vogel
Mediální partneři
Radio Blaník Liberec Beat radio