FC Slovan Liberec | Nechybělo mnoho a v Liberci bych už nebyl, přiznává nová jednička Slovanu Václav Hladký
Menu Další Zavřít Zavřít
14.02.2018

Nechybělo mnoho a v Liberci bych už nebyl, přiznává nová jednička Slovanu Václav Hladký

Dominik Rejthar
Když před dvěma a půl lety přicházel z Brna gólman Václav Hladký, určitě si nemyslel, že v dresu Slovanu odchytá do této doby pouhou jednu desítku ligových zápasů. Nyní se ale před sedmadvacetiletým gólmanem otevírá velká šance, když by se po odchodu Ondřeje Koláře měl stát pod Ještědem brankářskou jedničkou pro jarní část sezony.

Po odchodu gólmana Koláře do Slavie to vypadá na to, že se stanete gólmanskou jedničku Slovanu a skoro po třech letech budete opět pravidelně chytat. Těšíte se na to?
Strašně moc se na to těším. Každý půlrok jsem neúspěšně usiloval o to, abych se stal jedničkou. Jsem proto rád, že to nyní vyšlo.

Během doby, co jste byl dvojka nebo trojka, se postupně okolo vás protočili brankáři, kteří ze Slovanu přestoupili do větších klubů. Je to pro vás velká změna, že nyní jste vy ten, na kom to bude mezi třemi tyčemi stát?
Od Koubase (Tomáš Koubek) a Doubry (Martin Dúbravka) jsem se toho hodně naučil, jsou to nyní reprezentační brankáři. Koliho (Ondřej Kolář) jeho výkony vystřelily do Slavie. A jestli je to nějaká změna? Těžko říct. Jediné, v čem vidím změnu, je to, že je teď tady jiný realizační tým než předtím.

Cítíte nyní, že bude hlavní reflektor nasvícený na vás, když budete stát v brance?
Necítím to tak. Samozřejmě se ale soustředím na chytání a budu chtít předvádět co nejlepší výkony.

Když jste přicházel před dvěma a půl lety do Slovanu, vypadalo to na to, že budete jedničkou. Jak těžké pro vás byla období, kdy jste nedostal pořádnou šanci ukázat své umění?
Určitě jsem si nemyslel, že přicházím jako jednička. Byl jsem tehdy relativně mladý, myslím, že mi bylo čerstvě 24 let. Přestupoval jsem z Brna do relativně velké českého klubu. Věděl jsem proto, že v Liberci vždycky konkurence je a bude. Na druhou stranu bylo nepříjemné, že se okolo mě vystřídali tři kvalitní brankáři, kteří pokaždé dostali přednost, ale zase naopak jsem se měl od nich co naučit, za což jsem rád. To už je pro mě ale minulost. Nyní se koukám pouze dopředu. To znamená, že chci chytat, jak nejlépe umím.

Bral jste letošní zimní přípravu speciálněji než ty předchozí, když jste věděl, o co bojujete?
Já jsem bojoval stejně jako předtím. Makám vždy na sto procent, protože vždy jsem chtěl být jedničkou. Nyní to vyústilo v to, že budu chytat, ale rozhodně to neznamenalo, že náhle budu něco měnit v zažité přípravě.

Kdy jste začal cítit, že byste se mohl stát gólmanem číslo jedna?
To vám přesně neřeknu. Celou přípravu jsme komunikovali s realizačním týmem a nebylo příliš jasné, jak to bude. Vyčíst se to trochu dalo až před posledním zápasem na Kypru, kdy mi Mára (Marek Čech, trenér brankářů Liberce) řekl, že ho odchytá Filip Nguyen, a já nastoupím v generálce na ligu proti Olomouci.

Od zimy máte nového trenéra brankářů. Jak si spolu rozumíte?
Mně osobně vyhovuje. Dobrý trenér je ten, který mě staví, jak říkal Petr Švancara (úsměv). Dělám si trochu srandu, ale rozhodně si rozumíme a doufám, že se to zúročí v sezoně.

Vedení mužstva se celkově hodně změnilo. Nemáte z toho nějaké obavy?
Nemám z toho žádné obavy. Když se podívám zpátky, kdy přicházel minulý realizační tým, byl na tom věkově i ohledně zkušeností podobně. Neberu to jako nevýhodu. Spíš si myslím, že jsme plní očekávání a touhy něco dokázat.

Čeká vás ostrý start do jarní části sezony proti pražské Spartě. Co na to říkáte?
Myslím si, že to bude super zápas. Co mám informace od Šuryho (Josef Šural), měla by být plná Letná. Je pro nás jedině dobře, že odstartujeme takovým zápasem.

Jestli si dobře vzpomínám, proti Spartě se vám vždy osobně dařilo. Věříte si díky tomu více?
Hodně dobré to bylo vždy pod Ještědem, kde jsme myslím se Spartou ještě neprohráli. Horší to bývalo vždy na Letné, kde máme co napravovat.

První měření sil proti Pražanům bylo poměrně vyhecované. Myslíte si, že se to přenese i do následujícího zápasu?
Na utkání se Spartou není třeba příliš koukat do historie, protože opravdu každé je s nimi vždy vyhecované. Obvykle se stane něco, co odšpuntuje emoce.

Budou zase nějací trpaslíci?
Trpaslíci se myslím zase najdou na hřišti a nějakým způsobem to odšpuntují. Toho bych se vůbec nebál (úsměv).

Když už jste zmínil Josefa Šurala, i když mu samozřejmě nepřejete nic špatného. Jak moc velkou výhodou je, že proti vám nenastoupí kvůli zranění?
My jsme spolu každý den v kontaktu, i se vídáme třikrát týdně. Vím moc dobře, jak na tom je. Myslím si, že Sparta má tolik hráčů, že je jedno, jestli bude nahoře Šury nebo Václav Kadlec. Já osobně proti němu hrozně rád hraju, navíc mi ještě ani jednou nedal gól. Bylo by proto dobré, kdyby se uzdravil a nastoupil.

Sparta přivedla během zimního přestupového období nejdražší posilu v historii české ligy, Rumuna Stanciu. Připravujete se nějak speciálně na něj?
Je to hráč za 100 miliónů, ale já se na něj budu připravovat stejně, jako kdyby na stejném postu hrál nějaký Karel. Pro mě to není žádná změna. Koukám se na soupeře stejně jako když hrajeme proti Příbrami, Jihlavě nebo Spartě. Možná že má nějaké lepší stránky, ale už se mnohokrát ukázalo, že česká liga je specifická soutěž. Ne všem hráčům, co spřišli do Sparty, ať stáli málo nebo hodně peněz, se zrovna dařilo. Až teprve ostré zápasy ukáží, zda je nadstandardním hráčem nebo ne.

Byly nějaké zaječí úmysly z vaší strany během dlouhé doby, co jste v Liberci nedostával příliš šancí?
Byly. (odmlčí se) Myslím si, že kdyby v Liberci zůstalo vše jako před Vánoci, se stejným realizačním týmem, možná že zde spolu nestojíme. Nechci se o tom dopodrobna bavit. O pozici jedničky jsem bojoval dva a půl roku a měl jsem pocit, že i kdybych makal dál, nic se na tom nezmění. To není nic proti nikomu. Trenérům jsem nevyhovoval, tak jak si to představovali, což se ve fotbale děje a je to normální.

A proč jste se tedy rozhodl nakonec zůstat v Liberci?
Znáte to. Přijde nový realizační tým, který nechce dělat žádné velké změny. Chce si nejdříve proklepnout celý kádr, který má k dispozici. Přišlo mi navíc, že spojení mezi mnou a Markem Čechem je takové, že bychom si mohli dokázat vyhovět. Cítil jsem tam úplně jinou energii a důvěru. Nějakým způsobem to postupně kumulovalo a vyústilo to v to, že jsem pořád ve Slovanu.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Vinotéka U Kryšota Pneu Hnídek
Mediální partneři
Rádio Černá Hora Beat radio