FC Slovan Liberec | Nemáme se za co stydět, říká po utkání v Karabachu Martin Dúbravka
Menu Další Zavřít Zavřít
16.09.2016

Nemáme se za co stydět, říká po utkání v Karabachu Martin Dúbravka

Dominik Jakubec
Baku - Karabach se ve čtvrtečním utkání několikrát mohl ujmout vedení, skvělý Martin Dúbravka však ázerbajdžánskému týmu dlouho bránil ve skórování. "Ale pak přišel trochu smolný gól. Takový je fotbal," poznamenal smířeně po utkání.

Jak se ti utkání hodnotí?
Celé by se to hodnotilo lépe, kdybychom vyhráli. Byli jsme kousek od vítězství a vždy vás zamrzí, když takhle těsně před koncem přijdete o tři body. Před zápasem by možná mnozí řekli, že bude remíza cenná, ale když jsme byli takhle blízko... Možná si to, jak cenný bod to může být, uvědomíme až v dalších dnech.

Od druhé branky jste soupeře téměř k ničemu nepustili, je prohra o to víc krutá?
Myslím si, že jsme je druhým gólem zaskočili. A to samé i v úvodu zápasu. Sice měli většinu času míč na kopačkách, ale byli jsme velmi dobře organizovaní. Kluci hráli naplno, na hranici svých možností. Je hrozná škoda, že jsme to už několik desítek sekund nevydrželi. Odvážíme si sice bod, ale nemáme se za co stydět.

Střelu před vyrovnávací brankou jsi asi neviděl, že?
On už to měl v podstatě jednoduché. Trefil se navíc dobře k tyči. Já se ještě snažil po míči jít, ale nedosáhl jsem na něj. Byl to možná trochu smolný gól, ale takový je fotbal.

Karabach si vytvořil řadu velkých šancí na startu druhé půle, ale předvedl jsi velmi důležitý zákrok proti samostatného úniku Reynalda. Mohl bys tu akci popsat?
Chtěl jsem ho vystát, protože jsem viděl, že není úplně v ideální pozici. Míč měl trošku za nohou a říkal jsem si, že bych ho mohl znervóznit, když zůstanu stát. Jsem rád, že se to povedlo a že jsme nedostali rychle po startu druhé půle gól. Přeci jen hráli doma a chtěli vyhrát. Poté jsme je překvapili, když jsme se opět dostali do vedení. Celé naše mužstvo makalo a dali jsme do toho vše. Nikdo nemůže říct, že ne.

Jak moc vám pomohla rychle vstřelená branka?
Takový začátek mužstvo pokaždé nakopne. Když se už v desáté sekundě trefíte, dělá to v hlavě hodně. Najednou máte hned větší sebedůvěru. Myslím si, že jsme se pak chytili pár dobrými přihrávkami, ukázali jsme jim, že jsme na tom fotbalově dobře. Plnili jsme většinu zápasu přesně to, co jsme si řekli, a až do posledních sekund se pro nás zápas vyvíjel skvěle.

Mohl by i bod být důležitý směrem k boji o postup?
To je ještě těžké říct. Čeká nás stále pět zápasů s velmi náročnými soupeři. Každý má zvučné jméno. Viděli jsme to i s Karabachem. Nemá sice v Evropě tak silný zvuk, jde však přitom o nesmírně kvalitní mužstvo.

Teprve podruhé v základní sestavě naskočil Martin Latka, jak se ti s ním spolupracovalo?
Laty je dost zkušený na to, aby se na zápas dokázal připravit. Do mužstva zapadl velmi rychle a snadno se adaptoval. Podle mého názoru podal spolu s Davidem Hovorkou kvalitní výkon a nebyl sebemenší problém se s ním sehrát.

Myslíš tedy, že se vám podaří zraněného Lukáše Pokorného nahradit?
Samozřejmě nám chybí. Je to náš kapitán, ale jak se ukázalo, dokázali jsme ho týmovým výkonem nahradit. Hráli jsme kompaktně a jako jeden muž. Myslím si, že se ukázalo, že máme opravdu velmi dobrý tým.

V pondělí vás v lize čeká Slavia. Jak těžké bude po remíze v Ázerbajdžánu opět přepnout na odlišnou soutěž?
Slavia je pro každého z nás velmi lákavý soupeř a věřím, že se na zápas s ní dokážeme v hlavách dobře připravit. Duely v Evropské ligy jsou takové specifické, chcete se v Evropě předvést a přiblížit se velkým mužstvům. Ale věřím, že se dokážeme co nejlépe připravit. Důležité teď bude dobře zregenerovat a pak se uvidí.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
NET-SYSTEM AGRO CS a.s.
Mediální partneři
Beat radio Radio Blaník Liberec