FC Slovan Liberec | O vítězství se porveme, slibuje před zápasem s Teplicemi Jiří Pimpara
Menu Další Zavřít Zavřít
09.05.2014

O vítězství se porveme, slibuje před zápasem s Teplicemi Jiří Pimpara

Dominik Jakubec
Liberec – Bitva o evropské poháry je tu. Na stadion U Nisy zavítají čtvrté Teplice, které mají na Slovan jednobodový náskok, výhra tak může jeden z týmů velmi přiblížit pohárové Evropě. „Víme, o co se hraje, podle toho se také připravujeme,“ komentoval před zápasem Jiří Pimpara, který právě v dresu Teplic poprvé nakoukl do Gambrinus ligy.

Jirko, už vyprchaly hořké pocity ze zápasu se Znojmem?
Samozřejmě to ještě v hlavách trochu máme, ale už se musíme soustředit na důležitý zápas s Teplicemi. Bylo by špatné se v tom dále babrat. Nějaké zápasy se nám teď sice nepovedly, ale to musíme hodit za hlavu. Už na to nemyslíme.

Čeká vás zápas, který vzhledem ke své důležitosti může rozhodnout o osudu celé sezony. Berete ho jako zápas jara?
Víme, o co hrajeme. Tak se naskytlo, nebo spíše jsme si to sami vlastním přičiněním dovedli k tomu, že to skutečně je zápas jara. Mohli jsme to dotáhnout už dříve. Také se na to podle toho připravujeme a chceme podat co nejlepší výkon. Navíc si chceme udobřit fanoušky. Máme tedy dvojnásobnou motivaci, uhrát poháry a omluvit se našim fanouškům za předchozí výsledky.

Jaká panuje před zápasem nálada v kabině?
Nálada ani po zápase se Znojmem není vyloženě špatná. Už jsme nechali neúspěchy za sebou a těšíme se na důležitý zápas. Přesně kvůli takovým zápasům, kdy o něco jde, fotbal hrajeme. Nálada je proto bojovná.

Vy navíc teplické prostředí osobně dobře znáte. Má pro vás toto utkání nějaký osobní nádech?
Trošku má. V Teplicích jsem byl dlouho, ty kluky znám, je to pro mě takové derby. Je to taková motivace navíc. Samozřejmě Teplicím přeji úspěchy, ale teď jsem v dresu Liberce a jednoznačně chceme uhrát dobrý výsledek.

Máte ještě v týmu Teplic nějaké známé?
Znám tam vesměs skoro všechny, sice se tam nějací hráči změnili, ale protože mám půlku rodiny v Teplicích, občas tam zavítám a s klukama se potkávám. Nejvíc vycházím asi s Tomášem Vondráškem a Martinem Jindráčkem.

Probíhalo nějaké hecování se známými?
Ne, já na to moc nejsem. Vím, že se také soustředí na zápas. Jsou na tom podobně, jako my, navíc poháry velmi dlouho nehráli, takže mají možná i ještě trochu větší motivaci. Ale já je nehecuju. Nechávám je v klidu, žádné volání nebo tak neproběhlo. Popovídáme si o tom, až se uvidíme před zápasem nebo po něm.

Co jste říkal na zápas Teplic proti Spartě?
Viděl jsem ho až ze záznamu, takže jsem si ho moc nevychutnal. I když měli Teplice výsledkovou krizi, zápas se Spartou zvládli výborně. Podržel je brankář Grigar a ukázali svou velkou útočnou sílu. My si na to musíme dát pozor a využít případná okénka v jejich obraně.

Podzimní vzájemný duel jste si vyzkoušel také v roli útočníka, jak na to vzpomínáte?
Na to se vzpomíná hezky. Šel jsem do hry na posledních asi pět minut a hned jsem dal gól, druhý v lize, na což se nezapomíná. Natož když to bylo zrovna v Teplicích. Vzpomínky to jsou rozhodně pěkné.

Co by podle vás na soupeře mohlo platit?
Jsou nebezpeční dopředu, ale občas kvůli tomu mají okénka vzadu. Musíme hrát svou hru a být nebezpeční. Nevím přesně, co by na ně mělo platit, musíme prostě zkusit všechno. Když se nám nebude dařit fotbalovostí, tak to musíme urvat bojovností. Dáme do toho srdce. Motivace je jasná, víme, o co hrajeme, proto se o vítězství porveme.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
Vavruška Hanke Masea
Mediální partneři
rtm plus Náš region