FC Slovan Liberec | Odchovanec Ondřej Bláha: Budu dělat všechno pro to, abych se prosadil a zůstal v kádru
Menu Další Zavřít Zavřít
29.06.2016

Odchovanec Ondřej Bláha: Budu dělat všechno pro to, abych se prosadil a zůstal v kádru

Lukáš Michalík
Hrádek nad Nisou - Příležitost probojovat se do kádru prvního mužstva a přesvědčit trenéra o svých kvalitách dostal na startu letní přípravy také odchovanec Slovanu Ondřej Bláha. Devatenáctiletý záložník nastoupil do zápasu s německým Bautzenem v základní sestavě a prezentoval se velmi dobrým výkonem. Hned v úvodu utkání navíc technicky zdatný středopolař vstřelil v dresu A-týmu svojí první branku.

Mladý záložník nastoupil do utkání s Bautzenem od prvních minut a ve středu hřiště se doplňoval především s Folprechtem, Obročníkem či Sixtou. Byl to právě Ondřej Bláha, který v 5. minutě stál na konci povedené akce Slovanu a přesnou střelou otevřel skóre. „Na gólu má velký podíl Obro (Michal Obročník), který uvolnil Hada (Vojtěch Hadaščok), a ten to dal skvěle pod sebe. Já jsem vystřelil a s pomocí teče to se štěstím prošlo do brány,“ popsala gólovou situaci bývalá opora juniorky.

Pro libereckou čtrnáctku znamenal zásah do sítě německého soupeře premiérovou branku v dresu seniorského týmu. „Pro mě jako pro odchovance je to krásný pocit. Jsem rád, že to tam padlo, ale je to jen příprava. Myslím si, že jsme hráli dobře, ale o výsledek tolik nejde. Herní účel utkání splnilo a jsme rádi, že jsme ho zvládli,“ těšilo šikovného záložníka.

Gólová radost Ondřeje Bláhy v duelu s Bautzenem

Fotbalisté jsou zatím stále na samém začátku letní přípravy, v němž jsou nuceni polykat náročné tréninkové dávky. „První týden byl kritický a trenér říkal, že ještě ve druhém týdnu do toho šlápneme. Pak odjíždíme na soustředění do Rakouska, kde už by to mělo být spíše herní. Další týden ale bude ještě fyzicky náročný,“ vysvětluje Bláha. A jak se liberečtí hráči vyrovnávají s úmorným vedrem, jež v posledních dnech v Čechách panuje? „Moc příjemné to není, ale po každém tréninku máme důkladnou regeneraci, takže to musíme zvládnout.“

Ondřej Bláha nastupuje primárně na pozici středního záložníka, kde je v současné době ve Slovanu značná konkurence. Jaké šance na prosazení se do kádru trenéra Trpišovského si talentovaný fotbalista dává? „Konkurence je veliká, ale budu dělat všechno pro to, abych se prosadil a v kádru zůstal. Moc bych si přál, aby se mi podařilo něco podobného jako Lukášovi Pokornému nebo Ondrovi Kolářovi, kteří jsou také odchovanci Slovanu a podařilo se jim prosadit se do A-týmu,“ doufá hráč se zkušenostmi z mládežnických reprezentací.

V kádru Slovanu došlo před startem přípravy k mnohým změnám. Několik hráčů odešlo, další jsou v týmu noví, nálada v týmu ale zůstává pořád pozitivní. „V týmu došlo ke změnám, ale jádro je pořád stejné. Myslím si, že v týmu panuje dobrá, uvolněná atmosféra,“ dodal Ondřej Bláha závěrem.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany Nike
Další partneři
MM Reality Auto Koutek
Mediální partneři
rtm plus Rádio Impuls