FC Slovan Liberec | Plzeň přijede bojovat se statistikou
22.08.2008

Plzeň přijede bojovat se statistikou

Už dvanáctý zápas sehraje FC Viktoria Plzeň v Liberci. V sobotu 23. srpna bude jistě chtít být úspěšnější než v uplynulých letech. Málo týmů má na našem stadionu tak nepříznivou bilanci.
Poprvé hrála Plzeň na našem stadionu 21. srpna 1993. Byl to druhý ligový zápas Slovanu v historii. A skončil spravedlivou dělbou bodů za bezbrankovou remízu. O rok později, konkrétně 6. srpna, byla Plzeň ještě úspěšnější. 4985 diváků sledovalo vítězství Viktorky 2:1. A víc lidí už Plzeň vyhrát v Liberci nevidělo. 6. srpna 1994 totiž Plzeň na našem hřiště vyhrála poprvé a naposledy! Ba co víc, od tohoto data si Plzeň neodvezla ani bod. Jenže ... "Je to úplně jiné mužstvo než loni," říká Luboš Kozel, asistent trenéra našeho týmu. A má k tomu hned několik pádných důvodů. Plzeň v létě mocně posilovala. Do jejího kádru přišla jedna z hvězd ligy středopolař Pavel Horváth. V brance je další exsparťan Tomáš Poštulka a v útoku rovněž posila ze Sparty Jan Rezek. Celý rozhovor s Lubošem Kozlem najdete na Slovan TV.

Krom slušného posílení má Plzeň i sebevědomí. V prvním kole ovládla derby Viktorek a vyhrála 3:2, ve druhém kole Plzeň dlouho vedla v Olomouci. O body nakonec celkem smolně přišla. A v minulém kole hostila pražskou Slavii. Déle než poločas hrála oslabení, přesto dokázala v posledních minutách utkání vybojovat remízu 1:1.

Pro náš tým zase mluví ligová statistika.

Doma: 11 zápasů, 9 výher - 1 remíza - 1 porážka, skóre 20:6 Venku: 11 zápasů, 4 výhry - 4 remízy - 3 porážky, skóre 9:9

Poslední vzájemné utkání jsme s Plzní odehráli 16. března letošního roku ve Štruncových sadech. Zápas pro nás dopadl vítězně díky trefě kanonýra Keriče. Vyhráli jsme 1:0. Poslední domácí utkání viděl stadion U Nisy 22. září 2007. Výhra 2:0 znamenala první ligové vítězství v minulé sezóně, ale bylo to až v 7. kole!

Gambrinus liga, 4.kolo FC Slovan Liberec vs. FC Viktoria Plzeň sobota 23. srpna, 17:00 stadion U Nisy