FC Slovan Liberec | Po dovolené na běžecký pás? Nikdo to nemá moc rád, směje se Radek Voltr
Menu Další Zavřít Zavřít
19.06.2017

Po dovolené na běžecký pás? Nikdo to nemá moc rád, směje se Radek Voltr

Dominik Jakubec
Praha - Dovolená je u konce! V pondělí se hráči sešli v Praze na kondičních testech, po nichž vyrážejí na soustředění do Nymburka. "Po minulých letech jsem to čekal trošku horší," usmívá se po testech Radek Voltr.

Jak oblíbené jsou fyzické testy mezi hráči?
Testy nemá nikdo moc rád. Alespoň já tedy žádného takového hráče neznám. (úsměv) Ale měli jsme během dovolené určený individuální plán, takže jsme všichni něco dělali a nebyl to tedy tak závratný skok.

Nicméně asi není jednoduché hned po dovolené naskočit na běžecký pás...
Běhání na pásu není příjemné, člověk jede na maximum a musí se vydat ze všech sil. Není to hned na úvod přípravy vůbec nic jednoduchého.

Jsi spokojen se svým výkonem?
Čekal jsem, že na tom po zkušenosti z minulých let budu trošku hůř a neuběhnu tolik. Ale důležité bude teprve to, jaké z toho vyjdou hodnoty. Teď ještě nechci říkat, jestli to bylo dobré, nebo špatné.

Před vámi je týdenní kondiční soustředění v Nymburce. Jak se na něj těšíš?
Těším se samozřejmě na to, že se zase sejdeme a budeme trénovat, ale pořád je to kondiční soustředění. (úsměv) Asi se tam moc s balonem nepotkáme, spíš se bude pořád jen běhat. To žádný fotbalista nemá moc rád, ale musí se to absolvovat.

Je nějak odlišná letní příprava od té zimní?
V zimě to bývá horší, protože máme delší pauzu. Teď zase v létě musíme počítat s vyššími teplotami, takže všechno má svoje. Je to naše práce.

Pomohla ti dovolená k načerpání nových sil?
Dovolená byla relativně dlouhá, takže co se mě týče, rozhodně jsem si odpočinul. Strávil jsem ji s přítelkyní u moře a s rodinou. Moc jsem si ji užil, načerpal jsem nové síly a teď už se těším na novou sezonu.

Informace o přípravě, stejně jako o kádru, který se do ní zapojil, naleznete na našem webu v průběhu odpoledne.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Fitingservis Avej Vending
Mediální partneři
Beat radio Český rozhlas Liberec