FC Slovan Liberec | Po inkasovaném gólu jsme hráli hrozně, smutnil po zápase s Olomoucí Josef Šural
19.10.2015

Po inkasovaném gólu jsme hráli hrozně, smutnil po zápase s Olomoucí Josef Šural

Dominik Jakubec, Miroslav Fantal
Olomouc – Zatímco většinu jeho spoluhráčů čekala reprezentační přestávka, Josef Šural ze zápasového tempa nevypadl. Jak se po návratu z reprezentačního srazu cítil? „První poločas jsem se trošku rozdýchával,“ přiznával po zápase, v němž nakonec náš tým remizoval 1:1.

Je pro vás remíza ziskem, nebo ztrátou?
Určitě jsme do Olomouce jeli pro výhru. Nezačali jsme sice špatně, ale pak jsme po tečované střele dostali gól a od té doby jsme hráli hrozně. Ve druhé půli se nám podařilo vyrovnat a myslím si, že jsme měli uhrát tři body.

Sigma vás však zejména v první pětačtyřicetiminutovce chvílemi přehrála.
Bylo to podle mě tím, že jsme prohrávali. Snažili jsme se co nejrychleji vyrovnat, byl z toho takový hurá fotbal, na který nejsme zvyklí. Chtěli jsme postupně kombinovat, ale místo toho se balon valil nahoru a dolů. Pro diváky to bylo jistě zajímavé utkání.

Josef Šural

Milan Kerbr prozradil, že o poločase byla v kabině bouřka. Souhlasíš?
O poločase samozřejmě bouřka byla. Po těch prvních minutách, kdy jsme do zápasu vstoupili dobře, jsme úplně vypadli z tempa. Olomouc nás najednou přehrávala a kdyby dali gól do prázdné brány, ke kterému neměli daleko, kdo ví, jak by to dopadlo.

Jak ses v zápase po návratu z reprezentace cítil?
Vyloženě unavený jsem nebyl, ale je pravda, že jsem se v prvním poločase tak nějak rozdýchával. Ve druhé půli už jsem se cítil dobře.

Připravili ti spoluhráči nějaké neobvyklé přivítání?
Neproběhlo prakticky nic zvláštního. Samozřejmě mi všichni gratulovali k prvnímu reprezentačnímu gólu, ale nijak speciální reakce nepřišly. Prostě jsem se chystal jako na každý jiný zápas.

Mohou ti starty za reprezentaci pomoci i v lize?
Rozhodně. Hrajete tam proti úplně jiným frajerům, jsou to kolikrát velká jména. Pak se to snažíte přenést do ligy a zkušenosti vám na hřišti určitě pomohou.

Myslíš, že si tě nyní soupeři budou po vydařených startech v reprezentaci více všímat?
Asi nějaká větší pozornost nebo nějaká očekávání budou. Pokusím se je samozřejmě potvrdit každý zápas, ale hlavně je důležité, aby se dařilo celému týmu. Teprve pak se může dařit mně.